Zamknij

Kolejny sukces uczniów z Małej Szkoły. Zajęli piąte miejsce w Europie!

08.56, 26.09.2022 oprac.W.D. Aktualizacja: 11.34, 26.09.2022
Skomentuj fot.Facebook/P. Łagosz
REKLAMA

 Uczniowie Małej Szkoły w Szopie (gm. Sierakowice) reprezentowali Polskę na Europejskim Konkursie Edukacji Drogowej w Chorwacji. Wywalczyli tam wysokie, piąte miejsce!

Drużyna z Małej Szkoły ma za sobą wygraną rywalizację w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim, a także krajowym. Jako Mistrzowie Polski reprezentowali nasz kraj w Chorwacji na konkursie o randze europejskiej. 

Jak poinformował Przemysław Łagosz, dyrektor Małej Szkoły w Szopie, drużyna zajęła piąte miejsce w Europie. W rywalizacji wzięło udział 19 zespołów z 18 krajów. Konkurencje różniły się nieco o tych, z którymi uczniowie musieli mierzyć się w Polsce. 

[ZT]40447[/ZT]

Głównym celem turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym jest popularyzacja wiedzy na temat ruchu drogowego, poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, a przede wszystkim popularyzacja roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Zawody polegają na rozwiązywaniu testów z wiedzy o przepisach ruchu drogowego, a także wymagają umiejętności praktycznych, polegających na pokonywaniu rowerowych torów przeszkód, miasteczka ruchu drogowego. Sprawdzane są także umiejętności uczestników związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

(oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

321321

10 0

Gratulacje! 10:31, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AltiusAltius

7 0

Brawo ! trochę kaszubskiego uporu, trochę ambicji a przede wszystkim chcieć Nie bawić się w drobne i wysoko zawiesić poprzeczkę Im wyżej tym bardziej widoczny jest sukces! 12:05, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%