Zamknij

Uczniowie z Sierakowic najlepsi w powiatowym etapie Olimpiady ZUS

10:27, 18.01.2023 mat. pras., oprac. M.Dz. Aktualizacja: 11:14, 18.01.2023
Skomentuj fot. Facebook/Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, fot. archiwum fot. Facebook/Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, fot. archiwum

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach oraz drużyna z I LO w Kartuzach będą reprezentować powiat kartuski w wojewódzkim etapie olimpiady ZUS. Zwycięzcy etapu krajowego mogą zdobyć indeks na wybrane kierunki na renomowanych uczelniach.

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych jest zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”, w których uczestniczą uczniowie szkół ponadpodstawowych.

- To realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych projekt edukacyjny, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych. Uczniowie dowiadują się m.in. dlaczego warto się ubezpieczać, skąd się bierze emerytura i jakie zasiłki można otrzymać w określonej sytuacji - informuje Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy ZUS. 

Do II etapu Olimpiady w całym kraju zakwalifikowało się 340 szkół.

Powiat kartuski będą reprezentować uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, którzy zdobyli maksymalną liczbę 60. punktów, a także uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kartuzach, którzy zdobyli o punkt mniej. 

Młodzież z Sierakowic i Kartuz już 7 marca w etapie wojewódzkim stanie w szranki z 20. najlepszymi drużynami z pomorskich placówek. Zwycięska ekipa będzie reprezentowała województwo pomorskie 14 kwietnia podczas ogólnopolskiego finału Olimpiady.

Udział w olimpiadzie pozwala nie tylko sprawdzić zdobytą podczas „Lekcji z ZUS” wiedzę, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody materialne oraz indeksy bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie. Te korzyści są efektem umów i porozumień o współpracy, jakie ZUS zawiera z uczelniami.

W tym roku do zdobycia indeksy na wybrane kierunki np. administracyjne, prawne i ekonomiczne m.in. na Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Warszawski, czy SGGW, a także dodatkowe punkty w rekrutacji np. na Akademię Pomorską w Słupsku Politechnikę Gdańską, Uniwersytety Medyczne w Łodzi i Poznaniu.

(mat. pras., oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

ZusZus

1 0

Powiem szczerze pranie mózgu młodzieży, średni wiek zycia mezczyzn w polsce wynosi 71 lat to wychodzi 6 lat życia odbioru emerytury po przeliczeniu to około 45 lat i więcej składkowych kapital zromadzonych składek wynosi około 0,5 mln zł mam pytanie do Zusu skąd tak niskie emerytury po tylu latach pracy 12:03, 18.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%