Zamknij

sobota, 15.09, godz. 10.00

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu

W najbliższy weekend tj. 15-16 września 2018 r. Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu organizuje targi pn. XXI Kaszubska Jesień Rolnicza, które  połączone będą z Dożynkami Diecezji Pelplińskiej. Podczas targów zaprezentują się firmy obsługujące rolnictwo, ogrodnicy, firmy handlowe i ok. 60 wystawców królików, gołębi i ptactwa ozdobnego.

W sobotę głównym punktem będzie wycena królików oraz wybór championów i v-ce championów wystawy. Króliki oceniane będą w trzech kategoriach: rasy duże, średnie i małe, a zwiedzający Targi będą mogli podziwiać najpiękniejsze okazy hodowlane tych zwierząt. W tym dniu również odbędzie się wojewódzki konkurs kulinarny „Twarogowe wariacje”, w którym konkurować będą panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

W niedzielę po uroczystej mszy dożynkowej koncelebrowanej przez Ks. Bp Ryszarda Kasynę, rozpoczną się uroczystości na scenie przy placu targowym, a wśród nich rozstrzygnięcia konkursów:  najpiękniejszy wieniec dożynkowy, AGROLIGA – 2018, najlepsze gospodarstwo ekologiczne, najpiękniejsze stoisko i hit targów. Tego dnia również nastąpi podsumowanie Wystawy Zwierząt Hodowlanych oraz odbędą się zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o memoriał Wojciecha Dąbrowskiego.

Szczegóły dot. wydarzenia na stronie internetowej: http://podr.pl/events/xxi-kaszubska-jesien-rolnicza-lubaniu/

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone