Zamknij

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy. Zapisy trwają!

10.45, 30.07.2022 mat.pras./oprac.W.D.
Skomentuj fot.mat.pras.
REKLAMA

Aby kolejne edycje Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości mogły się odbyć, potrzeba wolontariuszy. To dzięki nim pomoc dociera do rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej oraz do dzieci z Akademii, którym brakuje pewności siebie.

W nadchodzących edycjach Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości będą potrzebowały ponad 14 tys. Liderów i Wolontariuszy. Chętnych do pomocy potrzeba także w rejonie Kartuz. 

- By w każdym rejonie Paczki i kolegium Akademii mogli działać wolontariusze współpracujący bezpośrednio z rodzinami czy dziećmi, potrzebujemy najpierw zrekrutować i przeszkolić liderów. Lider zespołu wolontariuszy to osoba, która odpowiada za działanie Paczki/Akademii w danej miejscowości, dzielnicy – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA organizującego Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości. 

Liderzy Paczki tworzą zespoły wolontariuszy, którzy szukają rodzin w najbliższej okolicy, odwiedzają je, poznają ich potrzeby i współpracują z darczyńcami w przygotowaniu i przekazaniu paczek w Weekend Cudów oraz kontynuują pracę z rodziną na dalszej drodze do samodzielności.

Liderzy Akademii tworzą zespoły wolontariuszy, którzy spotykają się z dziećmi podczas cotygodniowych, indywidualnych zajęć pomagając przezwyciężyć trudności i odbudować poczucie własnej wartości. 

- Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości mają realny wpływ na życie konkretnych osób w potrzebie, uruchamiając tym samym zmianę w swojej lokalnej społeczności. Nasz wolontariat to propozycja dla osób, które wierzą, że każdemu człowiekowi, bez względu na okoliczności, należy się szacunek i zaufanie. Dla osób, które nie potrafią przejść obojętnie obok trudnych historii rodzin czy dzieci i chcą pomagać mądrze – mówi Joanna Sadzik

Już dziś możesz dołączyć do społeczności wolontariuszy obu programów, by zmieniać życie potrzebujących z najbliższej okolicy i czerpać radość z pomagania! Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz. 

(mat.pras./oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Gość Gość

2 3

Mała kaczucha jest woletariuszem 15:38, 30.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Trodel Trodel

1 2

Nos jak plaskatowiec kaczuszka ma 19:55, 30.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GumisGumis

1 0

Wolentariuszka szlachetnej paczki to ufo z orbity 10:37, 31.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnAn

0 0

Znowu się zaczyna 🙄🙄wiecznie pomaganie. Niech emerytom dadzą na opał i leki wreszcie ale władze nie zwykli ludzie 17:43, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%