Zamknij

Gminy mogą zdobyć środki na szkolenia informatyczne dla mieszkańców

15:35, 25.06.2018 | nadesłane
REKLAMA
Skomentuj
fot.M.Dzienisz

Do 20 lipca wszystkie gminy z woj. pomorskiego mogą otrzymać pieniądze na darmowe szkolenia informatyczne dla mieszkańców. Projekt jest całkowicie finansowany ze środków funduszy europejskich przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC)  i nie wymaga wkładu własnego ze strony samorządów.

Warunkiem udziału w przedsięwzięciu jest przygotowanie projektu szkoleń do 150 tys. złotych i złożenie wniosku przez stronę internetową jawinterenecie.edu.pl., prowadzoną przez Fundację Legalna Kultura, jednego z operatorów w tym regionie.

- Czasu na zgłoszenie jest coraz mniej, ale naprawdę warto. Gminy mogą dać swoim mieszkańcom wspaniały prezent: darmowe szkolenia, blisko miejsca zamieszkania, umiejętności użyteczne w życiu codziennym oraz sprzęt, który po projekcie będzie mógł zasilić infrastrukturę szkół - podkreśla Wojciech Szajnar, Zastępca Dyrektora Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Projekt umożliwia poznanie i oswojenie nowoczesnych technologii. Uczestnicy otrzymają narzędzia, które nauczą ich m.in. poszukiwania informacji w internecie, komunikacji on-line, obsługi oprogramowania, korzystania z e-usług. Szkolenia przekażą też wiedzę w wielu obszarach tematycznych, np. Rodzic w internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działanie w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (blog), Rolnik w sieci, Kultura w sieci.

- Zapraszam samorządowców do kontaktu z nami, warto wziąć grant w programie "Ja w internecie". To niezwykle ważne, aby lokalne społeczności mogły korzystać z dobrodziejstw internetu. Otrzymanie grantu nie wymaga wkładu własnego i można z niego pokryć wszystkie koszty realizacji szkoleń, w tym zakup brakującego sprzętu komputerowego - mówi Kinga Jakubowska, prezes Fundacji Legalna Kultura. - Pomożemy w złożeniu wniosku i promocji szkoleń wśród mieszkańców. Celem "Ja w internecie" jest likwidowanie dysproporcji w dostępie do wiedzy, kultury, biznesu i usług. Dla mieszkańców to wielka szansa na rozwój, poprawienie jakości życia i ich bezpieczeństwa w globalnej rzeczywistości. 

Samorządy z województwa pomorskiego będą mogły wziąć również udział w naborze organizowanym przez innego operatora w tym regionie - Instytut Działalności Publicznej, który już wkrótce uruchomi możliwość składania aplikacji przez gminy. Więcej informacji o trwających naborach: cppc.gov.pl/.

(mat.pras., oprac.W.D.)

(nadesłane)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone