Zamknij

Na aktywność nie jest za późno. Rusza program Dynamiczni Seniorzy z Energią

17:07, 05.09.2018 | mat. pras./oprac.M.B.
REKLAMA
Skomentuj

Ruszyła jesienna edycja programu "Dynamiczni Seniorzy z Energią", którego organizatorem i sponsorem jest Grupa Energa. W ramach tegorocznej, drugiej  edycji programu, seniorzy z 15 gmin mogą skorzystać z darmowych zajęć ruchowych.

Propozycje ćwiczeń fizycznych przygotowali naukowcy gdańskiej AWFiS, którzy specjalizują się w aktywizacji osób starszych. Jak przekonuje Katarzyna Prusik, ekspert z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, na aktywność nigdy nie jest za późno.

- Nasze ciało potrzebuje ruchu w każdym wieku. To, że jesteśmy nieco starsi nie oznacza, że nasze mięśnie czy stawy przestają być potrzebne. Wręcz przeciwnie - podkreśla. - W tym wieku tym bardziej powinniśmy regularnie ćwiczyć, ale ćwiczenia te muszą być dobrane do naszych możliwości i ewentualnych ograniczeń organizmu.

To, że ruch jest dla każdego, udowadnia rekordzistka programu - jedna z najstarszych uczestniczek - 82-letnia pani Janka z Egiertowa (gm. Somonino).

Treningi rozpoczną się już 17 września. W gminie Somonino zajęcia prowadzone będą w budynku Szkoły Podstawowej w Egiertowie od godziny 17:00 do 19:00. Ich kulminacją będzie Olimpiada Seniora podczas, której wezmą udział reprezentanci wszystkich gmin biorących udział w programie .

„Dynamiczni Seniorzy z Energią” to nie tylko ćwiczenia ruchowe. W każdej z miejscowości zaplanowane też zostały Gminne Dni Seniora. W trakcie tego wydarzenia goście mogą skorzystać z bezpłatnych badań EKG, zmierzyć poziom cukru we krwi i sprawdzić wskaźnik masy ciała. W interpretacji wyników pomaga lekarz geriatra oraz dietetyk. Można będzie też wziąć udział w warsztatach "Mistrzowie w pasach" i dowiedzieć się, jak bezpiecznie podróżować samochodem i jak najlepiej przewozić w nim swoje wnuki.

(mat. pras./oprac.M.B.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone