Zamknij

NSA analizował skargi ws. OMT. Wyrok za kilka dni

14:44, 14.11.2018 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne. fot.archiwum/W.Drewka

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie analizował dziś skargi kasacyjne ws. budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. W rozprawie wzięli udział m.in. poseł Stanisław Lamczyk oraz Tomasz Szymkowiak, zastępca burmistrza gminy Żukowo. Decyzję WSA poznamy 19 listopada.

Pisaliśmy jakiś czas temu, że Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł, iż decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach OMT - zaskarżona przez kilka osób jest zgodna z obowiązującymi przepisami. Skarżący mieli jeszcze prawo wniesienia skarg kasacyjnych i je właśnie rozpatrywał dziś w Warszawie Naczelny Sąd Administracyjny.

- Sąd analizował wniesione skargi, w których tak naprawdę nie pojawiły się żadne nowe argumenty - mówi poseł Stanisław Lamczyk, który brał udział w dzisiejszej rozprawie. - Mamy nadzieję, że skargi zostaną odrzucone. Wyrok ma zostać ogłoszony 19 listopada. I to powinno zakończyć już cały proces sądowy w sprawie Obwodnicy Metropolitalnej.

Zdaniem posła Stanisława Lamczyka, pozytywna dla wszystkich oczekujących na obwodnicę decyzja sądu może wpłynąć na kolejność ogłoszenia przetargów na budowę trasy. W tej chwili bowiem jako pierwszy brany jest pod uwagę odcinek trasy S6, na budowę którego przetarg ma zostać rozpisany już w styczniu przyszłego roku. Ale być może w pierwszej kolejności ogłoszone zostanie zamówienie właśnie na OMT.

To ważne tym bardziej, że w czerwcu br. Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zatwierdził do realizacji budowę Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

Tomasz Dorniak MASSUANATomasz Dorniak MASSUANA

2 9

Gdyby posłuchano mnie 8 lat temu, kiedy brałem udział w pierwszych konsultacjach to obwodnica Żukowa byłaby gotowa. Z Tomaszem Szymkowiakiem mamy wspólna fotografię z hali w Żukowie. Było tylko kilka osób z powiatu. 16:55, 14.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

qazqaz

7 4

Dorniak wraca po przegranych wyborach. Sejmik wojewódzki nie był mu pisany. Banery zdjęte.???? 18:52, 14.11.2018


MonikaKMonikaK

8 6

Do qaz- a co twoja wypowiedź ma do meritum sprawy? Tacy jak ty potraficie tylko wyśmiewać i drwić a sami niczego nie robicie. Anonimowe obrażanie innych widocznie cię rajcuje... Dno totalne! 19:14, 14.11.2018


SzeptuchaSzeptucha

0 0

Mądrzejsi i więksi nie dają rady z tym parntnerstwem publiczno-prywatnym, ale życzę powodzenia. 17:49, 14.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zima 2018/19Zima 2018/19

4 0

Czy ktoś może wie czy będzie połączenie z DW211 z Obwodnicą Metropolitalną, bo kiedyś mówiono że miało iść przez Rutki do Glincza??? 22:34, 14.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone