Zamknij

Kiedy będzie można skorzystać z roweru metropolitalnego?

11:06, 08.01.2019 info: OMG-G-S, oprac. M.Dz. Aktualizacja: 12:09, 08.01.2019
Skomentuj Tak będą wyglądać rowery Mevo. fot. OMG-G-S Tak będą wyglądać rowery Mevo. fot. OMG-G-S

Jeśli wszystkie testy zakończą się pomyślnym wynikiem, najprawdopodobniej 18 stycznia uruchomiony zostanie I etap Systemu Metropolitalnego MEVO. To dwa miesiące później, niż na początku zakładano.

Z dwumiesięcznym opóźnieniem wykonawca inwestycji: spółka NB Tricity sp. z o.o, zgłosił gotowość do uruchomienia MEVO. Teraz czas na testy sprawdzające. Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia - Sopot sprawdzi funkcjonalność oraz zgodność Systemu z wymogami opisanymi w umowie.

System Roweru Metropolitalnego miał początkowo ruszyć w listopadzie, ale nastąpiło opóźnienie. Jego start zakładano następnie na 9 grudnia, jednak nie doszedł on do skutku. Kolejny termin wyznaczono na 18 stycznia - jeśli rowery i cały system pozytywnie przejdą wszystkie testy.

- Szczegółowym testom poddane zostaną wszystkie elementy: rowery, stacje postoju, centrum kontaktu, strona internetowa, aplikacja, czy system nadzoru MEVO. Sprawdzane będą m.in. funkcjonalności ważne dla użytkowników: działanie wspomagania roweru, zasięg baterii, system rezerwacji i wypożyczeń czy system płatności i rozliczeń. Dodatkowo OMGGS zlecił zbadanie zgodności wykonania stacji postoju i roweru z wymogami przetargowymi niezależnym ekspertom. Ważnym elementem jest też sprawdzenie systemu nadzoru. Jest on istotny w kontekście rozliczenia Wykonawcy z działania MEVO, reakcji na usterki, relokacji rowerów - informuje Jarosław Maciejewski, specjalista ds. komunikacji OMG-G-S.

Rower MEVO będzie jednym z pierwszych tak dużym w Polsce systemem, który będzie funkcjonował przez 12 miesięcy w roku uzupełniając dostępną ofertę transportową komunikacji publicznej. Dla użytkowników roweru publicznego, którzy chętnie korzystają z niego latem, 30% floty funkcjonowało będzie również każdej zimy.

Z rowerów MEVO będzie można skorzystać także w gminach powiatu kartuskiego: w Sierakowicach, Kartuzach, Żukowie, Stężycy i Somoninie oraz w dziewięciu innych miastach i wsiach na Pomorzu (w tym Trójmieście).

Projekt "Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi 40.272.906,00 zł, a dofinansowanie ze środków unijnych - 17.218.259 zł.

(info: OMG-G-S, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Rasowy cyklistaRasowy cyklista

1 0

jeździ przez cały rok (z wyjątkami pogody ekstremalnej). Ja sam w kraju byłem mięczakiem rowerowym, ale w Danii zacząłem jeździć nawet przy śnieżycy - tak jak wielu Duńczyków.
Tutaj tym bardziej będę jeździł, bo to są rowery elektryczne. Łatwizna ! 23:13, 08.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Bezpieczne ścieżkiBezpieczne ścieżki

1 0

rowerowe we wszystkich kierunkach, to podstawa powodzenia rowerów metropolitalnych. Przy umiejętnościach (pożal się Boże) naszych tzw. kierowców, odradzam jazdę jezdnią. Ścieżka (szybko) albo chodnik (wolniutko) - jeśli nam życie miłe. 23:22, 08.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%