Zamknij

Wykonawca MEVO: część uwag ws. systemu wynika z różnic interpretacyjnych

13:59, 17.01.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/Facebook:Mevo - Rower Metropolitalny

Rozruch testowy systemu roweru metropolitalnego zakończył się brakiem odbioru - problemem okazała się m.in. aplikacja. Jak twierdzi firma NB Tricity, uwagi zgłoszone przez zamawiającego, czyli Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, wynikały z różnic interpretacyjnych - niektóre z nich nie miały "wyraźnego oparcia w umowie".

Wiemy już, że planowany na 18 stycznia start systemu roweru metropolitalnego MEVO nie odbędzie się. Jak poinformował wczoraj Jarosław Maciejewski z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, rozruch testowy zakończył się brakiem odbioru przez zamawiającego. Tłumaczono, ze zawiniła m.in. aplikacja, dzięki której można wypożyczyć rowery, a dokładniej "błędnie działające oprogramowanie GPS". Nieprawidłowo działał także system naliczania i rozliczania opłat, uwagi wniesiono też do systemu nadzoru, który służy do rozliczania wykonawcy z umowy, m.in. z relokacji rowerów, reakcji na usterki czy zapewnienia odpowiedniej liczby rowerów w systemie.

Firma NB Tricity, wykonawca inwestycji, przesłała stanowisko w tej sprawie:

Po przeprowadzeniu rozruchu testowego Zamawiający zgłosił uwagi do systemu MEVO. Podkreślamy, że system został zbudowany specjalnie na potrzeby realizacji kontraktu, w oparciu o sprawdzone, wysokiej jakości rozwiązania. Uwagi zgłoszone przez Zamawiającego dotyczą przede wszystkim wymagań, które dodatkowo podnoszą funkcjonalność systemu. Po wstępnej analizie zgłoszonych uwag dochodzimy do wniosku, że część z nich wynika z różnic interpretacyjnych dokumentacji przetargowej. Będziemy – jak do tej pory – starali się w miarę możliwości zaimplementować uwagi Zamawiającego, nawet jeśli nie znajdują one wyraźnego oparcia w Umowie. Jesteśmy w bieżącym kontakcie z Zamawiającym, nasi eksperci wyjaśnią wszelkie jego wątpliwości dotyczące poprawnego funkcjonowania systemu - informuje rzecznik prasowy Nextbike Polska S.A. Marek Pogorzelski .

Kolejny rozruch testowy systemu roweru metropolitalnego odbędzie się  po ponownym zgłoszeniu przez wykonawcę gotowości do uruchomienia I etapu. Opóźnienie w uruchomieniu systemu nie ma wpływu na uruchomienie II etapu, planowanego na 1 marca 2019.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Jak to w kolarstwieJak to w kolarstwie

0 0

Pierwszy etap peleton pokonuje powoli, a potem na drugim etapie duże przyspieszenie może nastąpić ... 19:32, 18.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone