Zamknij

Mevo ruszy 26 marca - wkrótce w gminach pojawią się rowery

10:25, 15.03.2019 | mat.pras./oprac. M.Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Drugi rozruch testowy Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO zakończył się sukcesem. Już wkrótce rowery pojawią się na ulicach miast i wsi w województwie pomorskim - na 660 stacjach znajdzie się łącznie ponad 1200 jednośladów. Oficjalnie system zostanie uruchomiony 26 marca.

Blisko miesiąc trwały kolejne testy Mevo - uznano, że system jest gotowy do uruchomienia. Jak informuje Obszar Metropolitalny Gdańsk -Gdynia-Sopot, największym wyzwaniem okazał się GPS. Jego działanie jest kluczowe, gdyż rowery można pozostawiać w dowolnym miejscu miasta. 

- Mevo będzie rewolucją komunikacyjną w Metropolii. Rower ułatwi dojazd pracy, na uczelnię, zakupy czy spotkanie ze znajomymi. Łączenie podróży z komunikacją publiczną będzie dużo bardziej ułatwione – mówi Michał Glaser, dyrektor biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. – Za nami czas intensywnych prac podczas rozruchu testowego. Dziękujemy szczególnie mieszkańcom zaangażowanym na ostatnim etapie prowadzonych testów. Ich zaangażowanie i informacje zwrotne były niezwykle cenne. Ponad 98% testerów wskazało, że będzie korzystać z rowerów w przyszłości.

Pierwsza komunikacja miejska w Kartuzach

Mevo uruchomione zostanie 26 marca 2019 r. Operator jeszcze przed uruchomieniem będzie rozstawiał rowery na ulicach 14 gmin. Na 660 stacjach znajdzie się ponad 1200 rowerów. Do momentu uruchomienia nie będą one jednak jeszcze dostępne do wypożyczenia, a aplikacja pojawi się najpóźniej w dniu startu systemu.

fot. nadesłane

- Rower metropolitalny dla Kartuz to prawdziwy przełom, gdyż jest pierwszym systemem komunikacji miejskiej w Kartuzach – mówi Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz. - Zaplanowaliśmy 5 stacji rowerowych w różnych częściach miasta, dzięki czemu korzystanie z roweru będzie bardzo wygodne dla wszystkich mieszkańców dojeżdżających do dworca nowymi ścieżkami powstałymi  w ramach projektu budowy węzła integracyjnego. Dodatkowo będzie ułatwieniem dla turystów przyjeżdżających do nas PKM – będą mogli kontynuować swą podróż rowerem. Dzięki udziałowi w projekcie Mevo czujemy się jeszcze bardziej częścią Metropolii.

Mieszkańcy odwiedzając stronę www.rowermevo.pl już teraz mogą dokonywać rejestracji w systemie, na razie jednak bez możliwości wykupienia abonamentu. Na mapie można zobaczyć stacje, strefy dozwolone i niedozwolone, gdzie zwrot roweru będzie wiązał się z dodatkową opłatą. Pomocna może być zakładka „Jak to działa”, gdzie przystępnie opisano wiele zagadnień związanych z użytkowaniem roweru.

Łatwe wypożyczanie

Wypożyczenie roweru ma być intuicyjne i proste. Dokonać będzie można tego za pomocą aplikacji, karty zbliżeniowej lub Biura Obsługi Klienta. Aby zwrócić rower wystarczy zamknąć blokadę znajdującą się na tylnym błotniku pod komputerem pokładowym.

I etap zakłada uruchomienie 30% floty rowerów (tj. 1224 szt.) oraz całej infrastruktury postojowej oraz zaplecza teleinformatycznego. W każdej gminie pojawi się 30% docelowej liczby rowerów. O terminie uruchomienia całości, czyli 4080 rowerów, będziemy informować w późniejszym terminie.

(mat.pras./oprac. M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

......

2 9

już widzę jak ludzie z tego będą korzystać... 12:32, 15.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaaaaaaaaaaa

1 0

Ile będzie kosztować wypożyczenie?

Byle tylko nie poginęły za szybko... 13:07, 15.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Pół minuty szukaniaPół minuty szukania

1 0

https://www.metropoliagdansk.pl/mevo/informacje-o-rowerze-metropolitalnym-mevo/
Czemu ludzie nic nie potrafią wygooglować? 13:34, 15.03.2019


aaaaaaaaaaaa

0 0

Dzięki, ale tam nie jest podana cena ostateczna. Tam jest "za .... nie więcej niż ...". 14:09, 15.03.2019


syn burmistrzasyn burmistrza

3 0

a co za urzędnik sobie na Głęboką w Borkowie doprowadził strefę parkowania rowerem, a pominął resztę gminy z tej strefy ? oj oj 13:33, 15.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie PomylmyNie Pomylmy

0 1

Cyklisty Metropolitalnego z kmiotkiem na rowerze.
Szkapa to nie zwinny rumaczek z aplikacji smartfonowej.
12:10, 16.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Serakujce Serakujce

1 0

Będą wracać nimi z wesela 21:19, 16.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone