Zamknij

Będzie więcej pociągów na Pol'and'Rock Festival - w tym z Gdyni. Rozkład jazdy

11:04, 16.07.2019 | M.Dz./info: mat.pras.
REKLAMA
Skomentuj
fot. Igor Kohutnicki

Dzięki inicjatywie marszałka woj. pomorskiego oraz jego współpracy z marszałkiem woj. zachodniopomorskiego uruchomione zostaną dodatkowe pociągi, które dowiozą festiwalowiczów na Pol'and'Rock (były Przystanek Woodstock). Trzy pociągi pojadą z Gdyni, czwarty kursować będzie na trasie Słupsk-Kostrzyn-Słupsk. Okazało się, że pomimo wcześniejszych zapowiedzi, Przewozy Regionalne także uruchomią dodatkowe pociągi. 

Z Gdyni do Kostrzyna nad Odrą wyruszą trzy pociągi, które pojadą przez Słupsk, Koszalin, Stargard i Gryfino. Z inicjatywą organizacji przewozów kolejowych dla uczestników tegorocznego festiwalu Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą wyszedł marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Współpracował w tej sprawie z marszałkami innych województw, m.in.: kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Obietnica dotrzymana

- Tak jak obiecaliśmy, z Pomorza pojadą pociągi do Kostrzyna na Pol'and'Rock Festival. To nie tylko chęć wsparcia imprezy z pozytywnym przesłaniem, ale również, a może przede wszystkim podziękowanie dla wolontariuszy angażujących się w WOŚP oraz oczywiście zadbanie o bezpieczeństwo naszych festiwalowiczów. Nie ma bezpieczniejszego środka transportu niż pociągi – mówi marszałek Mieczysław Struk.

Pierwszy z pociągów z Gdyni wyruszy 30 lipca wieczorem. Dwa kolejne – 31 lipca. Kursy powrotne wszystkich trzech pociągów zaplanowane są na 4 sierpnia. Czwarty pociąg to efekt współpracy samorządów województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Pociąg ten będzie kursować na trasie Słupsk – Kostrzyn – Słupsk codziennie od 31 lipca do 4 sierpnia. 

Rozkład jazdy pociągów zamówionych przez marszałka woj.pomorskiego. fot. nadesłane

We wszystkich pociągach obowiązuje taryfa „Przewozów Regionalnych”, co oznacza, że ceny biletów wynoszą maksymalnie od 23 zł (bilet szkolny) do 41 zł (bilet normalny).

Będzie więcej pociągów

Jak informuje magazyn Rynek Kolejowy, Spółka Przewozy Regionalne, pomimo wcześniejszych deklaracji o nieorganizowaniu specjalnych pociągów na Pol’and’Rock Festiwal 2019, zdecydowała o "wypuszczeniu" dodatkowych 12 komercyjnych pociągów, które będą skomunikowane z dotychczasowym rozkładem jazdy.  Oprócz tego zamówienia dodatkowe obejmują 41 pociągów przygotowanych na zlecenie niektórych samorządów województw. Łącznie Przewozy Regionalne uruchomią 53 pociągi. Świadczy to o tym, że zaangażowani marszałkowie "uratowali" dowóz koleją na Pol'and'Rock. Wśród komercyjnych połączeń znalazł się też pociąg relacji Olsztyn-Gdańsk-Szczecin- Kostrzyn (wyjazd 31 VII i powrót 4 VIII). 

fot. Szymon Aksienionek

W komunikacie prasowym opublikowanym na Portalu Pasażera, czytamy, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały rozkład jazdy na podstawie zamówień na pociągi złożonych przez 5 przewoźników pasażerskich. Oprócz Przewozów Regionalnych, festiwalowiczów dowiozą też: Arriva RP, PKP Intercity, Koleje Mazowieckie i Koleje Wielkopolskie.

- Łącznie uruchomionych zostanie aż 70 dodatkowych pociągów i wszystko wskazuje, że jest to… rekordowa liczba - pisze Rynek Kolejowy. 

- To, że na takie wydarzenia, jak wielki, letni festiwal muzyczny, najlepiej jest dojeżdżać środkami komunikacji zbiorowej, wydawałoby się oczywiste dla wszystkich. Podróż pociągiem jest bezpieczniejsza i tańsza niż dojazd na przykład samochodem. Dlatego cieszymy się, że po zaskakującej decyzji Przewozów Regionalnych o odmowie zadysponowania pociągów, pierwsi pomocną dłoń do uczestników Festiwalu wyciągnęli marszałkowie województw (...)  – powiedział Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival.  

Sprzedaż biletów na pociągi dodatkowe rusza od 17 lipca. Festiwal odbędzie się 1-3 sierpnia.

(M.Dz./info: mat.pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

piękniepięknie

4 8

Pięknie by było, gdyby wszyscy podatnicy do tego nie dopłacali. A jak jest? 13:04, 16.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

robolrobol

3 5

niech spadają na szczaw! 13:16, 16.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do RobolDo Robol

3 5

Przemawia przez ciebie zazdrość, zgorzkniały "robol-u ". 15:29, 16.07.2019


nicknick

9 2

Pięknie by było, gdybym ja nie dopłacał do twojego ubezpieczenia zdrowotnego i kształcenia twoich dzieci. 13:20, 16.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hellohello

7 1

Ale trzeba być analfabetą aby nie zrozumieć faktu że te pociągi są płatne. Co więcej to PLK robi na tym dobry interes. 15:17, 16.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lechulechu

3 1

za bilet placi pasazer a nie podatnik. chyba ze pociagi beda puste to wtedy co innego 17:15, 16.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do piękniedo pięknie

6 3

"Pięknie by było, gdyby wszyscy podatnicy do tego nie dopłacali. A jak jest? "

ty chyba o finansowaniu patologii 500+ i czarnej mafi. Powiedz, gdzie i kiedy mogę zagłosować za albo przeciw tym politykom w sukienkach z dziwnymi czapami na deklach, co szczują z Jasnej Góry, mądralo

17:50, 16.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone