Zamknij

Jak odzyskać pieniądze za abonament MEVO? Jest wniosek do wypełnienia

13:19, 30.10.2019 | M.D
Skomentuj fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

NB Tricity obiecuje zwrot pieniędzy za niewykorzystane abonamenty w ramach systemu roweru metropolitalnego MEVO. Wystarczy przesłać specjalne oświadczenie na adres spółki. 

Od wczoraj nie działa system roweru metropolitalnego MEVO - jego użytkownicy będą mogli odzyskać pieniądze za niewykorzystane abonamenty. 

- Pieniądze na korzystanie z Mevo były wpłacane przez użytkowników  na konto NextBike, na podstawie umowy z tą firmą.  Zgodnie z obietnicą firmy NB Tricity mieszkańcy, którzy wpłacili środki na abonamenty i nie wykorzystali ich, odzyskają swoje pieniądze - informuje Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Aby odzyskać wpłacone pieniądze należy przesłać oświadczenie o rozwiązaniu umowy i zwrocie kosztów z konta klienta Mevo. Należy wysłać je drogą elektroniczną na adres e-mail [email protected], drogą elektroniczną przez formularz kontaktowy na stronie internetowej www.rowermevo.pl,  listem poleconym na adres pocztowy: ul. Przasnyska 6b, 01-756 Warszawa lub też złożyć osobiście w siedzibie Operatora - NB TRICITY Spółka z o.o., ul. Przasnyska 6b, 01-756 Warszawa. Wzór oświadczenia znajduje się TUTAJ.

Koszt abonamentów wynosił od 10 do 150 zł, w zależności od ilości dni lub miesięcy, które miał obejmować oraz liczby wypożyczanych rowerów. Można było wykupić abonament kilkudniowy, miesięczny czy roczny. 

Decyzja o rozwiązaniu umowy z NB Tricity na zarządzanie rowerem metropolitalnym MEVO została podjęta w poniedziałek. We wtorek system został zawieszony i nie można już było wypożyczyć rowerów. Zarząd firmy Nextbike, który powołał spółkę zależną od siebie - NB Tricity, zdecydował o ogłoszeniu jej upadłości. Rowery MEVO mają wkrótce zniknąć z ulic metropolii i gmin wchodzących w OMGGS, czyli m.in. Kartuz, Żukowa, Sierakowic, Somonina czy Stężycy. Kiedy pojawią się ponownie? Nie wiadomo.

- Aktualnie trwa poszukiwanie najlepszych rozwiązań, aby uruchomić system i żeby rowery znów pojawiły się na ulicach miast i gmin. O wszystkich nowych krokach będziemy informować na bieżąco - informuje OMGGS. 

Garść przydatnych informacji dla użytkowników MEVO znajduje się na stronie OMGGS

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz