Zamknij
REKLAMA

Trudne warunki zimowe dotknęły też PKM. W Rębiechowie zamarzają rozjazdy

14:12, 09.02.2021 | M.D
Skomentuj fot. screen z: Facebook/Pomorska Kolej Metropolitalna
REKLAMA

Intensywne opady śniegu, mróz i śnieżyce, dały się we znaki również na kolei. Wczoraj w Rębiechowie zamarzały rozjazdy, z problemem uporała się ekipa techniczna PKM. Dziś do odśnieżania przystanków ruszyli nawet pracownicy biurowi PKM.

Wczoraj wieczorem, podczas śnieżycy i silnego mrozu, zamarzały rozjazdy przy przystanku PKM w Gdańsku Rębiechowie. Z oblodzeniem musieli ręcznie poradzić sobie pracownicy techniczni. 

- Niestety, na własnej skórze przekonujemy się obecnie, że Rębiechowo to rzeczywiście trójmiejski „biegun zimna”, co skutkuje zamarzaniem zlokalizowanych tutaj rozjazdów PKM - i to pomimo ich ciągłego ogrzewania (tak jak wszystkich pozostałych rozjazdów na naszej linii, które bezproblemowo działają) - tłumaczy PKM na swojej stronie na Facebooku. - Jednak występujący w Rębiechowie silny wiatr, nawiewający śnieg z okolicznych pól czasem wygrywa z nowoczesną technologią. Pracujemy nad tym i analizujemy dlaczego wszystkie pozostałe rozjazdy tak samo ogrzewane działają, a te w Rębiechowie zamarzają - chociaż nie zawsze. Nad ranem w niedzielę było w tym miejscu -21 stopni i rozjazdy chodziły, a dzisiaj przy -14 stopniach i tak samo ogrzewanych pojawiło się oblodzenie. Ale w niedzielę nie było w Rębiechowie takiego wiatru jak dzisiaj, który sprawia, że topniejący na podgrzanej szynie śnieg miejscami przymarza.

Jak informuje PKM - w najbliższych dniach służby będą pełniły dodatkowe dyżury w Rębiechowie, aby jak najszybciej reagować na ewentualne usterki i zapewnić ciągłość ruchu kolejowego na linii PKM.

Śnieg zasypał też przystanki. W związku z intensywnymi opadami śniegu, do 12-osobowej ekipy standardowo zajmującej się utrzymaniem infrastruktury PKM dołączyło 10 osób na co dzień pracujących w biurach - jako dodatkowe wsparcie akcji odśnieżania.

- Aby zapewnić pasażerom korzystającym z naszej linii bezpieczny dostęp do Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, tego typu dodatkowe dyżury planujemy codziennie aż do ustania aktualnej fali opadów śniegu - informuje PKM.

fot. Facebook/Pomorska Kolej Metropolitalna

fot. Facebook/Pomorska Kolej Metropolitalna

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

JklJkl

4 0

Co ciężko płoty w tych miejscach gdzie są rozjazdy postawić i na pewno będzie poprawa, to już powinno być zrobione 15:50, 09.02.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Płoty osłonowe orazPłoty osłonowe oraz

0 1

podgrzewane elektrycznie tory na tym odcinku .... i koniec kłopotów ! 17:28, 09.02.2021


pasażer PKMpasażer PKM

0 1

Co pomoże płotek na rozjeździe Gdańsk Rębiechowo, skoro nasyp jest około 4 metrowy. Proponujecie 4 metrowy płotek??? 19:18, 09.02.2021


@ pasażer@ pasażer

0 0

Widziałeś jakie ekrany przeciw kurzowi oraz chałasowi chronią ludzi mieszkających blisko autostrad ??
No to już wiesz o jaką wysokość chodzi na tym odcinku trasy PKM-ki. 22:18, 09.02.2021


postronnypostronny

7 0

TAK proszę państwa to nie tylko palcem w komputer klikać i premie brać za akcje lata 70-80-te
nie takie zimy były kolei i najemcy pracowali dzień i noc aby szlak utrzymać. Tak było Kościerzyna, Gołubie ,Wieżyca, Somonino ,Babi Dół ,Żukowo, Osowa i Wielki Kack 16:30, 09.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%