Zamknij

W środę zostaw auto i jedź pociągiem za darmo! Akcja także na linii PKM

11:11, 20.09.2021 | M.Dz./info: UMWP
Skomentuj fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

W środę 22 września w  całej Unii Europejskiej obchodzony będzie Europejski Dzień bez Samochodu. W tym dniu każdy właściciel samochodu może podróżować pociągami za darmo, w tym kursującymi na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Europejski Dzień bez Samochodu jest momentem kulminacyjnym Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tę akcję, jak co roku włącza się samorząd województwa pomorskiego. W środę, 22 września przez cały dzień właściciele lub współwłaściciele samochodów będą mogli podróżować pociągami za darmo.

- Wystarczy przy kontroli biletów pokazać dowód rejestracyjny pojazdu. Bezpłatne przejazdy dotyczą pociągów Polregio oraz PKP SKM w Trójmieście. Oferta obejmuje obszar całego województwa, a więc obszaru ograniczonego stacjami: Stare Pole, Prabuty, Gardeja, Smętowo, Bukowo Człuchowskie, Czarne, Słosinko i Sycewice - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. 

Bezpłatne w tym dniu będą nie tylko przejazdy koleją. Podobną decyzję podjął Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej. Posiadacze pojazdów będą mogli za darmo jeździć autobusami, tramwajami i trolejbusami na terenie 14 gmin tworzących MZKZG, w tym także gminy Żukowo. 

(M.Dz./info: UMWP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

MiśMiś

1 5

W "Misiu" był dzień pieszego pasażera.
Ja komunikacją publiczną nie jeżdżę, nudzą mnie te monologi przemądrzałych, zamaskowanych dziwolągów. 12:41, 20.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do muś Do muś

1 0

To się nie wypowiadaj skoro nie jeździsz. Nikogo to nie obchodzi 08:19, 22.09.2021


Super.to Super.to

1 0

Świetna sprawa 08:19, 22.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%