Zamknij

Oferują pomoc przy wypełnianiu wniosku o czternastą emeryturę. To oszustwo!

13:24, 27.09.2021 | info: mat.pras., oprac. M.Dz.
Skomentuj Zdj. ilustracyjne/fot. pixabay
REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod jego pracowników i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Tzw. „czternastkę” ZUS wypłaci z urzędu. Nie trzeba składać żadnych wniosków.

Do ZUS dotarły informacje, że do jednej z klientek zadzwoniła osoba, która podszywała się pod pracownika zakładu i oferowała pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Próbowała przy tym nakłonić emerytkę do podania danych osobowych.

Zakład przypomina, że jego pracownicy nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury i nie proponują pomocy przy wypełnianiu wniosku, ponieważ dodatkowe świadczenie roczne wypłaci z urzędu wraz z listopadowym świadczeniem.

- Oszuści, którzy podają się za pracowników ZUS, liczą na ufność seniorów i chcą w ten sposób wyłudzić ich dane osobowe - informuje Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy ZUS. - Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za pracownika Zakładu, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej (COT) pod nr tel. 22 560 16 00. O każdej próbie oszustwa należy również niezwłocznie powiadomić policję.

(info: mat.pras., oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

RODORODO

8 0

A to ciekawe , skąd mają dane że jest się emerytem i mają numery telefonów ? 15:52, 27.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Odp.Odp.

0 0

Już raczej tylko starsze osoby posiadają telefon stacjonarny. A nr z książki telefonicznej i a może się uda? 06:53, 28.09.2021


B..b..B..b..

6 3

Pewnie z Zusu 🤣 17:44, 27.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%