Zamknij

Marszałek woj. pomorskiego: widmo strajku na kolei zostało zażegnane

08:36, 13.05.2022 | UMWP/oprac.W.D.
Skomentuj Marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk. fot.W.D.
REKLAMA

Samorząd Województwa Pomorskiego zorganizował w czwartek (12 maja) spotkanie z zarządem POLREGIO S.A. w sprawie renegocjacji warunków umowy o świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich wykonywanych na terenie naszego regionu. Udało się dojść do porozumienia. Strajku nie będzie. 

Celem spotkania było znalezienie środków finansowych, umożliwiających udzielenie podwyżek wynagrodzeń dla pracowników spółki oraz zapobieżenie zapowiedzianemu na 16 maja strajkowi pracowników.

Strony, po kilkugodzinnych negocjacjach, ustępując ze swoich pierwotnych stanowisk, doszły do porozumienia. Zarząd POLREGIO S.A. zgodził się na dokonanie redukcji części kosztów funkcjonowania przewozów, samorząd z kolei zobowiązał się do zwiększenia kwoty dofinansowania przewozów, które wykonuje przewoźnik. W związku z tym widmo strajku w województwie pomorskim, zostało zażegnane.

Jak podkreśla Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, w poniedziałek 16 maja, czyli w dzień w którym planowany był strajk pracowników POLREGIO, wszyscy mieszkańcy naszego województwa będą mogli spokojnie dotrzeć do swoich miejsc pracy czy nauki, bez perturbacji.

- Pomorski Zakład POLEREGIO realizuje bardzo ważne połączenia na terenie Pomorza. Z największym szacunkiem traktuję pracę naszych pomorskich kolejarzy. Zapowiedź strajku oczywiście budziła nasz niepokój, bo rozwój kolei zawsze traktowaliśmy jako jeden z naszych priorytetów i trudno było sobie wyobrazić zaprzestanie świadczenia tak ważnej usługi i narażenie naszych mieszkańców na niepotrzebny stres. Dlatego cieszy mnie fakt, że doszliśmy do porozumienia i widmo strajku zostało zażegnane - komentuje dzisiejsze spotkanie marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.  

(UMWP/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

......

4 0

nie rozumiem pierwszego zdania artykułu, spotkanie zostało już zorganizowane 21 maja i doszło do porozumienia tylko że mamy dzisiaj 13 maja... 09:48, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@...@...

4 0

Niby czego nie rozumiesz? Po prostu marszałek jest szybszy od pendolino -wyprzedził całą akcję 10:35, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%