Zamknij
REKLAMA

Spotkania z policjantami w Baninie i Przodkowie. Będą rozmawiać o bezpieczeństwie

11:27, 24.04.2019 | Magda Dzienisz
Skomentuj
Zdj. ilustracyjne. fot. archiwum/M.Dzienisz
REKLAMA

W czwartek w Baninie i Przodkowie odbędą się spotkania policjantów z mieszkańcami. Głównym tematem będzie bezpieczeństwo w miejscowościach, dodatkowo w Baninie będą także rozmawiać o inicjatywie utworzenia posterunku policji.

Jak informuje stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców dla Banina, jednym z tematów poruszanych na spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa, ma być inicjatywa stworzenia posterunku policji w miejscowości. Jest to oddolna akcja mieszkańców. Członkowie stowarzyszenia w marcu złożyli wnioski w tej sprawie do KWP w Gdańsku oraz do wiadomości KMP w Kartuzach, Komendanta Komisariatu w Żukowie i Burmistrza Gminy Żukowo. 

-  Swoim zasięgiem posterunek obejmowałby też ościenne miejscowości, a do czasu utworzenia posterunku, wnioskowaliśmy o zwiększenie patroli całodobowych mobilnych i pieszych w tych rejonach - informuje R. Sobieraj z Inicjatywy Mieszkańców dla Banina. 

Przypomnijmy, że także radni z Żukowa wystosowali wniosek o zwiększenie liczby policjantów w komisariacie w Żukowie. Jak podkreślano na sesji Rady Miejskiej, w gminie znacznie przybywa mieszkańców, a wraz ze wzrostem liczebności zwiększyła się przestępczość. 

Oba spotkania odbędą się 25 kwietnia. W Przodkowie o godz.17.00 w budynku OSP policjanci przeprowadzą z mieszkańcami debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa. W Baninie spotkanie mające też charakter konsultacji społecznych, odbędzie się o godz. 18.00, także w siedzibie tamtejszej OSP.

- Debata i konsultacje społeczne mają charakter otwartego spotkania, na które Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach zaprasza wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby włączyć się do dyskusji na temat zapewnienia bezpieczeństwa. Jednym z podstawowych celów realizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Kartuzach jest coraz szersze uspołecznienie działań policji. Jedną z metod, poprzez wdrożenie której chcielibyśmy realizować ten cel jest organizowanie debat społecznych opartych na budowaniu atmosfery zaufania oraz dialogu z mieszkańcami, w celu rozwiązywania istniejących problemów w zakresie bezpieczeństwa - zapraszają policjanci z KPP Kartuzy. 

(Magda Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Piesek Piesek

0 3

Znam te pieski . Bardzo porządni ludzie.Pozdrawiam 16:54, 24.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do wyżejDo wyżej

0 0

Nie można mądrzej? "Piesek" kojarzy mi się z jakimś yorkiem lub z pokornym, grzecznym kundelkiem. 18:49, 24.04.2019


ascasc

2 2

Więcej progów w Baninie ..... :) 07:03, 25.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŻercaŻerca

1 0

Banino powinno być oddzielną gminą. Tak było. I posterunek policji też był. 07:35, 25.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RSRS

3 0

Za chwile w Baninie będzie więcej mieszkańców niż w Żukowie, a dołaczajac do tego oscienne miejscowości to posterunek a nawet komisariat jest jak najbardziej zasadny 11:22, 25.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RychuRychu

0 1

Co to za jedni i o czym będą gadać o korupcji wróblu czy hodowli Marysi 22:29, 25.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA