Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. Z okazji dnia Św. Floriana odprawiono mszę św. w intencji strażaków

13:08, 04.05.2021 | M.D
Skomentuj fot. KP PSP Kartuzy
REKLAMA

Dziś strażacy obchodzą dzień Św. Floriana - swojego patrona. Z powodu pandemii nie mogły się odbyć większe uroczystości. W Kartuzach w swoje święto strażacy uczestniczyli w mszy św. w kościele pw. Św. Kazimierza. 

Nabożeństwo odprawiono w intencji strażaków oraz ich rodzin. Mszy św. przewodniczył ks. kanonik dr Ryszard Różycki, kapelan powiatowy strażaków. W nabożeństwie uczestniczyli także m.in. st. bryg. Tomasz Siemiętowski, zastępca pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP, Piotr Fikus, wicestarosta kartuski, Mieczysław Woźniak, przewodniczący rady powiatu kartuskiego, mł. bryg. Paweł Gil, komendant powiatowy PSP w Kartuzach, burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, przedstawiciele władz samorządowych oraz działacze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kartuskiego.

- Składam serdeczne podziękowania za wasz trud, za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za wielki dar serca, jakim jest wasza piękna służba i zaangażowanie w gotowość do niesienia pomocy - napisał burmistrz Kartuz. - Wiem, jak bardzo społeczność gminy Kartuzy docenia wasze ogromne zaangażowanie i poświęcenie w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi i ochronie naszego dziedzictwa. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak bardzo ważna jest wasza niezwykle ryzykowna służba, która często wymaga podejmowania odpowiedzialnych decyzji dla ratowania ludzkiego życia - niejednokrotnie z narażeniem własnego. Doceniamy Wasz wysiłek i trud oraz gotowość do ofiarnego działania.

fot. KP PSP Kartuzy

fot. UM Kartuzy

fot. KP PSP Kartuzy

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

DrajwerDrajwer

0 0

Jestem strasznie oburzona że portal nie publikuje pytań jakie zostały zadane na portalu do tego przeznaczone ..... no chyba że portal utrzymuje czasami kontakty z władzą itp. albo boi się pisać prawdę....... 15:08, 05.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%