Zamknij
REKLAMA

Szukają archiwalnych zdjęć i wspomnień o Franciszku Schicku

12:08, 13.08.2021 | oprac.W.D.
REKLAMA

Klub GKS Cartusia 1923 zbiera archiwalia: zdjęcia, wspomnienia, informacje, dotyczące pracy, działalności zawodowej i trenerskiej Franciszka Schicka. 

Franciszek Schick urodził się w Przemyślu w 1903 roku. Tam za młodzieńczych lat uprawiał piłkę w miejscowych „Czarnych”. Nie zachowały się żadne źródła określające powód i datę jego przybycia na Kaszuby.

Z różnych informacji wynika, że najpierw przebywał w Sierakowicach, po czym przeprowadził się do Kościerzyny, skąd następnie trafił do Kartuz. W latach 30 okresu międzywojennego był urzędnikiem pocztowym w Sierakowicach. Po II wojnie już w Kartuzach rozpoczął swoją pracę instruktorską od sekcji tenisa ziemnego.

Było to w roku 1949 w ówczesnym KS "Kolejarz". Pracował z tenisistami do 1952 roku, do czasu likwidacji kortów. W 1952 roku zaliczył tzw. kurs unifikacyjny zdobywając prawo prowadzenia treningów siatkówki a po 3 miesiącach uzyskał uprawnienia instruktora piłki nożnej.

W tym samym roku został trenerem KS "Ogniwo" Od tego czasu przeszło 30 lat poświęcił na pracę z piłkarzami. Po KS "Ogniwo" trenował "Budowlanych", a następnie od 1957 roku MKS „Carthusia”.

Po powstaniu LKS „Cartusia” w 1965 roku przekazał obowiązki trenerskie pierwszego zespołu swojemu wychowankowi Kazimierzowi Tatarzyckiemu. Sam zaś zajął się szkoleniem i wychowywaniem młodzieży, której był wierny do końca swojej niezwykle długiej pracy zawodowej.

GKS Cartusia 1923 informuje, że chce zachować pamięć po tym zasłużonym dla klubu trenerze. Szukają informacji, archiwalnych zdjęć, wspomnień o Franciszku Schicku.

Wszelkie informacje można przesyłać na adres: [email protected].

(oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%