Zamknij
REKLAMA

Zegar z bombowca w kolekcji pana Kazimierza

13:15, 21.01.2020 | W.D.
REKLAMA

fot.W.Drewka

Kazimierz Dułak z Chmielna kolekcjonuje nie tylko książki i dawne publikacje, ale również zegary. Wśród nich jest jeden niezwykły. - Ten zegar pochodzi z kokpitu bombowca Lancaster, prawdopodobnie zestrzelonego w okolicach Gdańska - opowiada pan Kazimierz.

Właściciel zegara mówi, że kiedyś wypatrzył zegar na stoisku ze starociami i kupując go postanowił wzbogacić swoją kolekcję. 

- Ten zegar prawdopodobnie pochodzi z bombowca, zestrzelonego w czasie II wojny światowej w okolicach Gdańska. Co ciekawe, zegar nadal działa - mówi pan Kazimierz. 

W sieci można znaleźć sporo informacji na temat bombowca Lancaster zestrzelonego nad Gdańskiem Wrzeszczem. Historię lotników z tego samolotu i fakt ich upamiętnienia przez miłośników historii opisał jakiś czas temu portal trojmiasto.pl. W miejscu katastrofy samolotu poszukiwacze śladów historii znaleźli sporo szczątków maszyny. Czy zegar pana Kazimierza może pochodzić z tego samego samolotu?

Lancaster to ciężki czterosilnikowy brytyjski samolot bombowy. Jak podają źródła historyczne w lipcu 1942 roku samoloty tego typu wzięły udział w nalocie na Gdańsk, by zniszczyć niemieckie stocznie i łodzie podwodne.

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

bombabomba

1 0

ale bomba 22:59, 21.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiedźmaWiedźma

2 1

Jak dobrze ,że świat ma ludzi z pasją :) 10:44, 22.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Donald od MakreliDonald od Makreli

2 0

A ja mam budzik po dziadku z wermachtu, ale jeszcze mnie nie obudził, zegar działa, to ze mną jest coś nie halo 13:26, 22.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone