Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy byli wstrząśnięci. Sprawcy dotąd nie ustalono

14:50, 14.04.2021 | W.D.
REKLAMA

fot.archiwum/W.Drewka

Ta sprawa wciąż pozostaje nierozwikłana. Przed 13 laty, tuż przed Wielkanocą ktoś ściął krzyż znajdujący się na Złotej Górze, przy Drodze Kaszubskiej. Sprawcy ani motywu nie ustalono. Pozostały zdjęcia.

Krzyż na Złotej Górze został postawiony w 2000 roku. Jak podkreślał proboszcz parafii w Brodnicy Górnej "miał być dla Kaszubów tym, czym dla Górali jest krzyż na Giewoncie".

W marcu 2008 roku stało się coś, co zszokowało nie tylko mieszkańców Brodnicy Górnej. Sześciometrowy, drewniany krzyż na Złotej Górze został ścięty. Powalony i połamany krzyż zauważył jeden z mieszkańców i natychmiast powiadomił proboszcza parafii, a ten policję.

Sprawa była bolesna i zagadkowa dla miejscowej społeczności tym bardziej, że do zniszczenia krzyża doszło tuż przed Wielkanocą, w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. 

Zaczęło się szukanie sprawcy. Wyznaczono nawet nagrodę. Bez skutku.

Krzyż szybko odbudowano, a jeszcze rok po zdarzeniu w czasie świąt wielkanocnych policja wzmocniła patrole w okolicy Złotej Góry. Sprawcy zniszczenia drewnianego krzyża jednak nie ustalono. Nie wiadomo też co mogło nim kierować. 

Tak było w marcu 2008 roku. fot.archiwum/W.Drewka

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ZimaZima

3 8

To była piękna zima na tym zdjęci, nie to co teraz mieliśmy raz śnieg, raz roztopy... 07:52, 15.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FidoFido

4 1

Kiedyś to były wybryki A teraz ta Lampartowa głośno nawołuje do ataków na kościoły Zapomniałem, teraz zniknęła Kasę zebrała na długi A gdzie te inne wojowniczki o wolność Tyle było tych rozwydrzonych nastolatek 18:47, 15.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%