Zamknij
REKLAMA

Podziękowanie za udział w zbiórce dla schroniska w Kościerzynie

09:59, 16.12.2019 | mat. redakcja
REKLAMA

Z dużym odzewem spotkał się apel Domu Tymczasowego "Zwierzokąt" o wsparcie bezdomnych zwierząt, znajdujących się pod opieką Fundacji Animalsi - Schronisko w Kościerzynie. To już druga taka zbiórka. Zebrano koce, pościele, kołdry i wiele innych darów.

Akcja była możliwa dzięki wsparciu: Przedszkola Samorządowego w Przodkowie, 13 Kiełpińskiej Drużyny Harcerek Manada, Szkoły Podstawowej w Miechucinie, Szkoły Podstawowej w Mirachowie, uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie, uczniów klasy V B ze Szkoły Podstawowej w Przodkowie, Szkoły Podstawowej w Niedamowie, Adler Medical SPA - Kaszuby oraz wielu osób prywatnych.

Zebrano: 256 kg suchej karmy, 56 kg mokrej karmy, 62 koce, 116 szt. pościeli, 158 ręczników, a do tego duże ilości kołder, poduszek, dywaników, miseczek, zabawek oraz przysmaczków. Wszystkie te podarki zostały zebrane w ciągu półtora miesiąca. Akcja została zorganizowana przez Dom Tymczasowy "Zwierzokąt" i ogłoszona na Facebooku oraz przy pomocy portalu Express Kaszubski. Do zainteresowanych dotarły również plakaty. Piwnica szybko wypełniła się pełnymi workami.

- Jestem pozytywnie zaskoczona takim odzewem. To dowód na to, że jest wokół nas wiele osób dla których dobro zwierząt nie jest obojętne. Z całego serca dziękuję każdemu kto dorzucił coś od siebie. Mimo oficjalnego zakończenia zbiórki telefony nie cichną i dzwonią do mnie osoby, które chcą jeszcze coś przekazać dla schroniska - mówi pani Ania, organizatorka akcji.

Pamiętajmy, że każdy z nas prywatnie może podjechać do schroniska i zawieźć koc, miskę, karmę o każdej porze roku. Potrzeby są duże ponieważ pod opieką Fundacji "Animalsi" jest obecnie ponad setka psów. Pracownicy mają pełne ręce roboty i zajęć nie brakuje. Do tego dochodzi opieka behawioralna. Każdy z tych psiaków za każdym razem ma nadzieję, że zostanie adoptowany i trafi do kochającej rodziny.

Po tej zbiórce psiaki z kościerskiego schroniska będą miały cieplejszą zimę. A najlepszym sposobem na szczęśliwe zakończenie to adoptowanie takiego pieska. Oczywiście każda adopcja powinna być przemyślana. Pies to odpowiedzialność i obowiązek na lata ale też nowy i najwierniejszy przyjaciel.

 

(mat. redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone