Zamknij
REKLAMA

Żukowo. Nasiona roślin miododajnych dla czytelników gminnych bibliotek

13:20, 19.05.2021 | M.Dzienisz
Skomentuj fot. Magda Dzienisz
REKLAMA

Z okazji Dnia Trzmiela, który obchodzony jest 20 maja, czytelnicy bibliotek w gm. Żukowo, którzy tego dnia odwiedzą placówki, otrzymają nasiona łąki kwietnej. - To prezent zarówno dla naszych czytelników, jak i pszczół - mówi Natalia Langa, dyrektor Biblioteki Samorządowej w Żukowie. 

Nasiona łąki kwietnej rozdawane będą w bibliotekach w Żukowie, Baninie, Chwaszczynie, Leźnie i Niestępowie. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu "Łączy nas Eko", do którego przystąpił OKiS w Żukowie. W każdej z bibliotek czeka kilkadziesiąt kopert z nasionami. 

- Chcemy propagować działalność proekologiczną. Dlatego każdy, kto jutro przyjdzie do nas, otrzyma prezent: mieszankę nasion roślin miododajnych. Liczymy, że czytelnicy zasieją je w przydomowych ogródkach lub na balkonach. To będzie idealny prezent także dla pszczół i trzmieli, które są nam bardzo potrzebne - mówi Natalia Langa, dyrektor Biblioteki Samorządowej w Żukowie. 

20 maja oprócz Dnia Trzmiela obchodzony jest także Światowy Dzień Pszczół, ustanowiony przez ONZ dzięki staraniu słoweńskich pszczelarzy. Ma na celu nie tylko uczczenie owadów zapylających, ale przede wszystkim ma być pretekstem do promowania pszczelarstwa, pracy pszczół oraz ekologii. Światowy Dzień Pszczół to także okazja do rozmów o ochronie naszej planety oraz podkreślenie roli pszczół w środowisku człowieka. 

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Bzyy, bzyy, bzyyBzyy, bzyy, bzyy

0 0

Były sobie pszczółki trzy. 21:35, 19.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiedźmaWiedźma

0 0

20 maja obchodzony jest nie tyle dzień trzmiela co światowy dzień pszczół. A inicjatywa świetna. 08:52, 20.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%