Zamknij
REKLAMA

Z okazji stulecia niepodległości posadzili las w kształcie orła

15:24, 20.10.2018 | W.D.
Skomentuj
REKLAMA

Harcerze, leśnicy, strażacy, przedstawiciele organizacji i instytucji, a także mieszkańcy wzięli dziś udział w akcji sadzenia lasu na terenie Nadleśnictwa Lipusz. Las, który powstanie będzie miał kształt orła. Wprawne oko dostrzeże jego kształt już za około 4 lata. Szacuje się, że w dzisiejszej akcji wzięło udział ponad 2 tys. osób.

Sadzenie lasu zostało zorganizowane na terenie Nadleśnictwa Lipusz, w Leśnictwie Kłodno, niedaleko Sulęczyna, na terenach zniszczonych przez ubiegłoroczną nawałnicę. Organizatorzy akcji podkreślali, że chcieli nie tylko włączyć społeczeństwo do pracy przy sadzeniu lasów na zniszczonych terenach, ale dodatkowo, zależało im, by upamiętnić setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Dendroglif powstał w zgodzie z zasadami sztuki leśnej, dzięki odpowiedniemu doborowi gatunków do warunków siedliskowych tego miejsca. Sylwetkę "orła” wypełni brzoza w otoczeniu sosny. Wiosną na tle sosnowej zieleni wyróżniać się będzie jasną, świeżą zielenią liści, która latem stanie się intensywniejsza i głębsza. Jesienią przez około 2-3 tygodnie orzeł się ,,zazłoci”. Późną jesienią, przez całą zimę i w okresie przedwiośnia barwy sylwetce "orła” będą nadawały białe pnie drzew na tle leśnego gruntu. Oczywiście wszystko to będzie widoczne z lotu ptaka – gdy posadzone drzewka wyrosną i stworzą młodnik.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Kazimierz Socha BoreKazimierz Socha Bore

4 2

Bardo dobry pomysł 19:55, 20.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LynkaLynka

5 1

Fajna inicjatywa! Brawo dla pomysłodawców! 21:28, 20.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Orzel wyladowalOrzel wyladowal

3 9

Był już orzeł z czekolady a teraz mamy orła z drzewa, koń by się usmiał 21:41, 20.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@Orzel wyladował@Orzel wyladował

2 1

Tacy jak ty niczego nie rozumieją,żrą ,srają,oddychają i to całe życie. 15:59, 21.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%