Zamknij
REKLAMA

Jak spędzić długi weekend? Czekają przyjemności muzyczne i pierwsze dożynki

10.18, 11.08.2022 M.Dz.
Skomentuj fot. archiwum/M.Dz., OKiS Żukowo
REKLAMA

Długi sierpniowy weekend w powiecie kartuskim zapowiada się atrakcyjnie. Nie zabraknie ciekawych koncertów, rozpoczynają się też imprezy dożynkowe. Sprawdź, co będzie się działo!

Sobota, 13 sierpnia

W Parku Solidarności w Kartuzach o godz. 14.00 rozpocznie się Piknik Wojskowy w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego. W planie pokazy sprzętu wojskowego, koncert orkiestry wojskowej, żołnierska grochówka. Będą także mobilne punkty rekrutacyjne oraz inne atrakcje. 

Po przerwie nad Jezioro Ostrzyckie powraca Festiwal Przyjemności Muzycznych! Pierwsze koncerty rozpoczną się o godz. 19.00 Wystąpią Rozen, Patrycja Ziniewicz oraz Magda Umer.

[ZT]41212[/ZT]

W Żukowie w Parku nad Jeziorkiem kolejny seans w ramach Żukowskiego Kina Plenerowego. O godz. 21.30 wyświetlony zostanie film "Bodyguard i żona zawodowca". 

Niedziela, 14 sierpnia

W Szymbarku po raz dziewiąty odbędzie się Wielka parada konnych sikawek strażackich. To prawdziwa gratka dla miłośników zabytkowych pojazdów strażackich. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.00 na placu przy OSP Szymbark.

[ZT]41314[/ZT]

Po raz pierwszy w Piotrowie odbędzie się Jarmark Tradycji. Będą stoiska lokalnych twórców ludowych, rzemieślników i rękodzielników, producentów żywności lokalnej. Przewidziano inscenizację dawnych zwyczajów kaszubskich oraz potańcówkę z zespołem Begenbenheit. Impreza rozpocznie się o 15.00.

[ZT]41295[/ZT]

Na Rynku w Kartuzach publika usłyszy przeboje Elvisa Presleya w wykonaniu grupy Presley King. Początek - godz. 17.00.

W Ostrzycach kolejny dzień Festiwalu Przyjemności Muzycznych, który rozpocznie się o godz. 19.00. Wystąpią Pablopavo i Ludziki oraz grupa Raz Dwa Trzy.

Poniedziałek, 15 sierpnia

W Wygodzie Łączyńskiej odbędą się dożynki gminy Stężyca połączone z corocznym Najsmaczniejszym Jarmarkiem Dożynkowym. 

[ZT]41296[/ZT]

W Chmielnie na stadionie o godz. 13.00 rozpocznie się festyn charytatywny dla Wiktorka i Antosia. Specjalnie z tej okazji przyjadą piłkarze Lechii Gdańsk, będzie też sporo innych atrakcji. 

W Kartuzach na Rynku o godz. 17.00 kolejny koncert w ramach Muzyki Świata. Wystąpi grupa Non Serio wykonująca muzykę gospel. 

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%