Zamknij
REKLAMA

Niebawem akcja "Dwa Światy" na rzecz kartuskiego hospicjum

09.46, 21.09.2022 Ks. Marek Trybowski/Kartuskie Centrum Caritas
Skomentuj fot.kolaż.oprac.W.D.
REKLAMA

W niedziele 2 oraz 9 października w dekanatach: kartuskim, sierakowickim, stężyckim oraz żukowskim zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na budowę hospicjum w Kartuzach w ramach corocznej akcji "Dwa Światy".

Wolontariusze zbierać będą datki, które wspomogą pacjentów hospicyjnych z naszego regionu. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w koncercie, który odbędzie się 9 października o godz. 19:00 w parafii św. Wojciecha w Kartuzach.

Wystąpi znany zespół muzyki chrześcijańskiej Play&Pray, który podczas koncertu wprawi nas w wyjątkowy nastrój oraz zbliży do Boga.

Jak skorzystać z pomocy, którą oferuje hospicjum?

Jeżeli jesteś osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (seniorem, osobą z niepełnosprawnością, osobą z chorobami przewlekłymi) zgłoś się hospicjum.

Pomoc może być świadczona w twoim mieszkaniu, także poprzez zaspokajanie podstawowych potrzeb życiowych (np. dostarczenie produktów, przygotowanie posiłków, pomoc w karmieniu, pomoc w utrzymaniu czystości w mieszkaniu, pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, itp.), oraz wykonywać czynności związane z utrzymaniem higieny osobistej, czy też pomóc w ubieraniu się, itp.

W listopadzie zostanie zorganizowane szkolenie dla osób, które już pielęgnują osoby starsze i cierpiące, aby wiedza, którą posiądą w czasie szkolenia była pomocą w lepszej opiece i trosce o bliźniego. W przypadku dużego zainteresowania szkoleniem zwiększona zostanie ilość kursów.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia, bądź chcesz zwiększyć przez szkolenie swoją wiedzę, zadzwoń do biura pod nr tel. 58 681 26 00 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 10:00. Pracownik biura przyjmie zgłoszenie oraz przekaże potrzebne informacje.

(Ks. Marek Trybowski/Kartuskie Centrum Caritas)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Pisiorek Pisiorek

4 4

Dwa światy ? Panie, my już z węglem i prądem mamy trzy światy. Niedługo i tęczowa UE będzie trzecim światem. 09:55, 21.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do Pisiorek Do Pisiorek

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%