Zamknij
REKLAMA

Jak spędzić weekend? Muzyczne przyjemności i kolorowa eksplozja

12:32, 09.08.2018 | M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. M.Dzienisz

Festiwal Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach z Grzegorzem Turnauem, Januszem Radkiem i Anią Rusowicz, Noc pod Gwiazdami z festiwalem kolorów w Sierakowicach czy koncerty muzyki poważnej - takie atrakcje czekają nas w najbliższy weekend w powiecie kartuskim. 

SOBOTA, 11 SIERPNIA

W Kartuzach na Rynku o godz. 10.00 rusza kolejna odsłona Kartuskiego Pleneru Artystycznego. Swoje dzieła zaprezentują Izabela i Rafał Borkowscy. Nie zabraknie także warsztatów dla chętnych. 

W Sierakowicach o godz. 18.00 rusza Noc pod Gwiazdami, której po raz pierwszy towarzyszyć będzie tzw. festiwal kolorów. Na scenie amfiteatru wystąpią m.in. Sarsa i zespół Loka, a co pół godziny planowane jest wyrzucanie w górę kolorowych proszków.

W Ostrzycach usłyszymy koncert piosenek Kaliny Jędrusik, a także "Wieczór sowich piosenek" w wykonaniu Grzegorza Turnaua (śpiew -fortepian) i Jacka Królika (wirtuoz gitary/znany muzyk sesyjny). W programie oprócz utworów znanych i popularnych kompozycji Turnaua znajdą się utwory Billy Joela i Johna Lennona i Paula McCartney'a. Na koniec zaśpiewa Ania Rusowicz - wokalistka, zdobywczyni czterech nagród Fryderyk, kompozytorka, tekściarka - osoba która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60tych i 70tych w Polsce. Wszystko to w ramach Festiwalu Przyjemności Muzycznych. Start, godz. 19.00.

NIEDZIELA, 12 SIERPNIA

W Żukowie o godz.17.30 kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Na organach zagra Renata Marcinkut?-Lesieur z Litwy. 

W Chmielnie o godz. 19.00 w kościele pw. Św. Piotra i Pawła koncert z cyklu Usłyszeć Chmielno. Wystąpi Amber String Quartet (kwartet smyczkowy). 

W Ostrzycach o godz. 19.00 koncerty w ramach Festiwalu Przyjemności Muzycznych. Wystąpi Zespół Wokalny 5/6, zaśpiewa także Krystyna Stańko, wybitna jazzowa wokalistka. Zaprezentuje ona utwory z płyty "Novos Anos" z przepięknymi bossa novami. Na zakończenie festiwalu wystąpi Janusz Radek, wokalista i kompozytor, a przede wszystkim charyzmatyczny frontman. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

mądrej głowie dość pmądrej głowie dość p

3 3

Z powodów oczywistych nie będę się zagłębiać w temacie, powiem tylko jedno do rodziców puszczających swoje dzieci na okultystyczne obsypywanie proszkiem, nad którym szaman hinduski odprawił pewien rytuał; zainteresujcie się tematem zanim będzie za późno.
Znam to "od kuchni" i wiem co mówię. No chyba, że ktoś lubi "atrakcje" we własnym domu.
Hejterom z góry dziękuję za minusy. 20:31, 09.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rozmaryn Rozmaryn

1 1

W kartuzach znowu nic się nie dzieje! 21:16, 09.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sierakowice...Sierakowice...

2 2

To jakiś żart? Taka tandeta na główną imprezę roku? Niech wraca była pani kierowniczka GOK. 23:43, 09.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@mądrej głowie dość @mądrej głowie dość

2 2

Wsadź sobie swoje wierzenia głęboko i nie pouczaj innych. 10:55, 10.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone