Zamknij
REKLAMA

Zaplanuj długi weekend: jarmark, dożynki i dużo koncertów

11:51, 14.08.2018 | M.D
REKLAMA
Skomentuj

Zbliża się długi sierpniowy weekend. Na turystów i mieszkańców powiatu kartuskiego w nadchodzące dni czeka sporo atrakcji. Będzie dużo różnorodnej muzyki - w Żukowie królować będzie rock, w innych miejscowościach - gospel czy muzyka poważna. Świętować zaczynają także rolnicy. 

WTOREK, 14 SIERPNIA

W Sierakowicach o godz. 20.00 w kościele pw. Św. Marcina odbędzie się koncert zespołu Chester Burke & Company. W wykonaniu tego znakomitego chóru z Ameryki usłyszeć będzie można największe przeboje z gatunku muzyki gospel.

ŚRODA, 15 SIERPNIA

W Muzeum we Wdzydzach w sąsiednim powiecie kościerskim o godz. 10.00 rozpoczną się obchody Święta Matki Boskiej Zielnej. W programie m.in. uroczysta msza święta, na której poświęcone zostaną bukiety z ziół, zbóż, kwiatów i warzyw; obrzędowe widowisko dożynkowe pt: “Stoi byliczka na odłogu...”; targ roślin i płodów rolnych z ogrodów, pól i łąk; kiermasz wyrobów pszczelarskich oraz produktów kosmetycznych i leczniczych pochodzenia naturalnego.

W Wygodzie Łączyńskiej mszą świętą o godz. 11.30 rozpocznie się Najsmaczniejszy Jarmark Dożynkowy. Po nabożeństwie, ok godz. 13.30, zaplanowano występy artystyczne, konkursy i koncerty. 

W Żukowie o godz. 14.00 startuje po raz pierwszy Jarmark Norbertański. W programie pokazy bractwa rycerskiego, koncerty, zwiedzanie kościoła z przewodnikiem, stoiska gastronomiczne, atrakcje dla dzieci, wielki tort i kino plenerowe.

W Tuchomiu na Jeziorze Tuchomek odbędzie się Pływanie na byle czym. W programie: wodowanie i parada jednostek pływających, mecz KGW o puchar burmistrza, zabawy i konkursy z nagrodami. Start: godz. 14.00.

W Hopowie o godz. 16.00 w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się koncert. Wystąpią Bogdan Kożuszko na akordeonie i Gedymin Grubba na organach. 

W Kartuzach o godz. 17.00 w Parku Solidarności odbędzie się występ amerykańskich artystów: Chester Burke Jr. & Company. Jest to grupa charyzmatycznych wokalistów i instrumentalistów, którzy wykonują muzykę gospel.

W Żukowie w kościele pw. Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Podczas Koncertu Maryjnego wystąpią: Angelika Podwojska i Aleksandra Kołodziejczyk (sopran), ks. Wojciech Wierzbicki (tenor), Patryk Podwojski (organy).

W Sierakowicach w kościele pw. Św. Marcina koncert w ramach Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej. O godz. 18.30 Mszę polską Jana Maklakiewicza na chór mieszany z organami wykonają: Marzena Michałowska – sopran, Marcin Armański – organy oraz Chór Kameralny Discantus: Sławomir Bronk – przygotowanie chóru, Miłosz Janiak – dyrygent.

SOBOTA, 18 SIERPNIA

W Żukowie w Parku nad Jeziorkiem o godz. 17.00 rozpocznie się Muza nad Jeziorkiem. Punkrockowe brzmienie zaprezentuje Farben Lehre, a rockowe uderzenie grupa Coma z wokalistą Piotrem Roguckim. Zagrają także: The Djangos, trójmiejski hardrockowy Lady Killer i funkowa Konsternacja. Podczas Muzy nad Jeziorkiem odbędzie się też Eksplozja Kolorów, będzie też m.in. strefa Jam Session. Na uczestników czeka też darmowe pole namiotowe. 

W Sierakowicach w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela o godz. 20.00 odbędzie się koncert kaszubskich psalmów pn. „W céni Bòżëch skrzidłów”. Wystąpią: Marzenia Michałowska – sopran, Sławomir Bronk – kontratenor, Maciej Zakrzewski – organy.

NIEDZIELA, 19 SIERPNIA

W Klukowej Hucie mszą świętą o godz. 13.00 rozpoczną się dożynki gminy Stężyca. O godz. 14.00 z kościoła wymaszeruje korowód, na boisku sportowym czekać będą tradycyjne dożynkowe konkursy, nie zabraknie występów. O godz. 19.00 zaśpiewa Jesika.

W Baninie przy budynku Gimnazjum o godz. 16.00 odbędzie się XIII Festyn Kaszubski. Zaplanowano występy lokalnych zespołów, konkursy, loterię, rozgrywki piłkarskie. 

W Żukowie w kościele pw. Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpią Adam Sadowski na organach i Kamil Kruczkowski na trąbce.

W Sierakowicach w drewnianym zabytkowym kościele o godz. 21.00 wystąpi: Zespół Wokalny VOX INTENSA (Sławomir Bronk – kontratenor, kierownictwo artystyczne, Miłosz Janiak, Sebastian Stachura – tenory, Tomasz Leszczyński – baryton, Łukasz Górczyński, Łukasz Kiełpiński – basy). Zabrzmią utwory takich kompozytorów jak: Wacław z Szamotuł, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Bartłomiej Pękiel, Thomas Tallis. Wszystko w ramach 8. Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

NikolaNikola

2 2

PRZEFANTASTYCZNY KONCERT Chester Burke & Company !!!! niesamowita dawka energii,niesamowite głosy,rewelacyjna atmosfera.... 22:54, 14.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone