Zamknij
REKLAMA

Mikołajkowe atrakcje w powiecie. Co będzie się działo?

11:26, 05.12.2018 | Magda Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/M. Dzienisz

Już jutro Mikołajki - czas, gdy dzieci otrzymują upominki. Z tej okazji dla najmłodszych mieszkańców powiatu przygotowano sporo atrakcji m.in. w Sierakowicach, Chmielnie czy Kartuzach. Oprócz tego będą kiermasze i inne świąteczne wydarzenia. Sprawdźcie, co będzie się działo.

CZWARTEK, 6 GRUDNIA

W Sierakowicach będzie można tradycyjnie spotkać Mikołaja. Od godz. 10.00 podróżował on będzie z upominkami przez miejscowości gminy, a o godz. 13.00 pojawi się na parkingu w centrum Sierakowic. O godz. 16.00 zaplanowano rozświetlenie choinki.

W Kartuzach Mikołaj pojawi się o godz. 15.30 w Kartuskim Centrum Kultury. Będą konkursy, zabawy i oczywiście upominki. O godz. 17.00 wszyscy uczestnicy przemaszerują do parku przy kolegiacie. Tam odbędzie się śpiewanie kolęd, a także rozświetlenie choinki.

Mikołaj będzie czekać na dzieci także w Chmielnie w tutejszym Domu Kultury o godz. 16.00. W planie: piernikowe szaleństwo, kiermasz świąteczny, warsztaty kulinarne i plastyczne.

PIĄTEK, 7 GRUDNIA

W Kartuzach w Szkole Podstawowej Nr 2 o godz. 17.00 odbędzie się XVIII Koncert Charytatywny Dzieci Dzieciom, któremu w tym roku przyświeca hasło „Dar rodzi Dar”. Koncert wpisuje się od lat w przedświąteczną atmosferę tworząc magiczny klimat najpiękniejszych i najbardziej magicznych świąt – Bożego Narodzenia.

W Kartuzach w Muzeum Kaszubskim o godz. 18.00 zaplanowano otwarcie wystawy fotografii pn. Zima w obiektywnie Ryszarda Mielewczyka.

NIEDZIELA,9 GRUDNIA

W Mściszewicach w tutejszym Zespole Szkół o godz. 12.30 odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Zebrane środki przeznaczone zostaną m.in. na zakup zabawek do przedszkola czy zakup nagłośnienia w szkole. Będą stoiska z ozdobami świątecznymi, występy dzieci, loteria fantowa i licytacje.

W Baninie o godz. 13.30 w sali OSP odbędą się Muzyczne Mikołajki. W krainę Dziadka do Orzechów widzów zabiorą artyści związani z Operą Bałtycką w Gdańsku. Mamy do wygrania dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie! SZCZEGÓŁY TUTAJ.

W Szymbarku o godz. 14.45 przygotowano kiermasz mikołajkowy, który rozpocznie się przemarszem orkiestry mikołajkowej i uczestników wydarzenia. Będzie można kupić ozdoby świąteczne, zasmakować prawdziwych ciast domowych oraz wziąć udział w loterii fantowej.

W Sierakowicach w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych o godz. 14.00 odbędzie się XXIX Gminne Kolędowanie. Zaplanowano m.in. Pokaz Stołu Bożonarodzeniowego w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich, prezentacje zespołów kolędniczych, atrakcje dla dzieci i świąteczny poczęstunek.

(Magda Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

ola@[email protected]

0 0

A w Żukowie nic ?...??... 09:03, 06.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Twój nickTwój nick

0 0

Przez cały weekend był jarmark świąteczny, nie wiedziałeś? 15:01, 06.12.2018


Mieszkaniec2Mieszkaniec2

1 0

Mikołajki na basenie
6 grudzień 2008 r. (od godz. 11:00 do godz. 22:10)
Kartuzy, pływalnia Neczk To było za Kierownika Pana Henia a dzisiaj nawet wysoko noszącego byłego Prezesa niema 17:33, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone