Zamknij
REKLAMA

BMW na weekend, gadżety z autografami, vouchery i... jałówka - to można zdobyć na aukcjach WOŚP

10:59, 10.01.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum

Już w niedzielę 27. finał WOŚP, który odbywać się też będzie w powiecie kartuskim. Nieodłącznym elementem imprezy są licytacje. Będzie można wygrać m.in. BMW klasy premium na weekend, rękodzieło, gadżety z autografami sportowców, torty, vouchery do SPA, zaproszenia na kolację itp.

Miejscowości powiatu kartuskiego co roku dołączają do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sztabach w Sierakowicach, Chmielnie, Kartuzach, Żukowie, Pomieczynie, Baninie, działać będą setki wolontariuszy, którzy od wczesnego ranka zaczynają kwestę na ulicach swoich miejscowości. W ośrodkach kultury i szkołach organizowane są specjalne koncerty z wieloma innymi atrakcjami. Nieodłącznym punktem WOŚP są aukcje. Do wygrania jest szereg ciekawych gadżetów - do poszczególnych sztabów wciąż można przekazywać rzeczy na licytację.

ŻUKOWO

Finał WOŚP w Żukowie rozpocznie się o godz. 13.00 biegiem "Policz się z cukrzycą". O godz. 15.00 zaplanowano koncerty w hali widowiskowo-sportowej. W programie występy dzieci i młodzieży z gminy Żukowo, trening pokazowy Artura Bizewskiego, koncert Weroniki Pryczkowskiej, a na koniec Światełko do Nieba.

Na aukcjach będzie można zdobyć m.in. BMW klasy premium z pełnym bakiem na weekend, kosz wędlin od GS Żukowo, "serduszkowe" torty, dwumetrowe pluszowe misie, kolację dla dwóch osób w restauracji Roda w Tokarach, jedyny kalendarz wykonany przez artystkę Magdę Benedę z możliwością personalizacji, vouchery na zabiegi kosmetyczne czy do SPA, koszulkę Arki Gdynia z podpisami zawodników, piłkę z autografem Artura Siódmiaka czy też rękodzieło ludowe. Do wygrania będą także orkiestrowe gadżety.

SIERAKOWICE

Sierakowicki finał WOŚP rozpocznie się o godz. 13.30 w hali sportowej przy SP nr 2. W planie m.in.: mecz koszykówki dziewcząt z BAT Sierakowice, pokaz strażacki, pokaz kickboxingu, mecz piłki nożnej drużyny Pantery Sierakowice, występ orkiestry dętej.

Do zlicytowania będą m.in.: koszulka Lechii Gdańsk z podpisami obecnych zawodników - Mistrzów Jesieni, prace wykonane przez wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej oraz orkiestrowe gadżety.

KARTUZY

WOŚP w Kartuzach wystartuje o godz. 15.00. Wystąpią Hubert, Anna Brzeska. The Mind Seekers, Zespół Kartësczé Zwónczi oraz zespół 3.10. Tanecznie zaprezentuje się szkoła AS DANCE oraz zespół taneczny działający przy Kartuskim Centrum Kultury. Zaprezentują się z programem wokalno – tanecznym „Tygryski i Rybki" z przedszkola w Chmielnie. Nie zabraknie loterii fantowej oraz smacznej kuchni regionalnej.

Licytacje odbędą się w godz. 18.00 i 19.00. Do wygrania m.in. miś strażacki, kosz wędlin GS Żukowo, kosz słodyczy, książki, kalendarze, rękodzieło, orkiestrowe kubki i inne gadżety, bony i zaproszenia.

CHMIELNO

Występy lokalnych zespołów, licytacje, loteria, a na koniec Światełko do Nieba - to zaplanowano na 27. finał WOŚP w Chmielnie. Wydarzenie współorganizują GOKSiR w Chmielnie i GOK w Sulęczynie. Impreza rozpocznie się tu o godz. 15.00. Wolontariusze będą kwestować także przed kościołem w Mściszewicach.

Podczas licytacji będzie można wygrać m.in. obrazy, rzeźbę autorstwa Ireny Brzeskiej, gitarę z wzorami kaszubskimi, voucher na bal karnawałowy, projekcję na życzenie w Kinie za Rogiem, zaproszenie na kolację do restauracji Krzewi Róg.

SOMONINO

Finał WOŚP ruszy tu o godz. 16.00 w GOK-u. W programie atrakcje dla dzieci, występy zespołów, pokaz ratownictwa medycznego itp.

Do zlicytowania będzie jak co roku jałówka, przeróżne vouchery, m.in. do SPA, bony na kolację, gadżety sportowe, tort, rękodzieło oraz orkiestrowe gadżety.

POMIECZYNO

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz dziesiąty w Szkole Podstawowej w Pomieczynie. Początek zaplanowano na godz. 14.00. Podczas festynu wystąpią dzieci z Wilanowa, Czeczewa i Pomieczyna, uczniowie z Przodkowa, nie zabraknie muzyki. Goście będą mogli miło spędzić czas w kawiarence przy kawie, ciastku, zapiekance, lub chlebie ze smalcem. Można będzie skorzystać z wyrobów cateringowych przygotowanych przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej  w Pomieczynie. Do wygrania będą m.in. orkiestrowe gadżety.

BANINO

Sztab utworzony przy SP w Baninie swoje skarbonki umieścił m.in. na promie Stena Spirit, Studiu S7 w Baninie i w budynku szkoły. W dniu finału. jak co roku wolontariuszy będzie można spotkać na terenie Banina, m.in. przy kościele oraz na terenie Trójmiasta - w obecności pełnoletnich opiekunów.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

Kartuzy MASAKRAKartuzy MASAKRA

6 6

Wiadomo ,że K-zy to dziura .
Czy naprawdę nie ma nikogo , kto przekazałby coś fajnego na licytację .
Chociażby jakieś stare skłeżnie rybackie .
Pozdrawiam serdecznie wszystkich wspomagających WOŚP .Warto pomagać .
13:14, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

skrzek do strażaków skrzek do strażaków

8 10

Bracia strażacy , pokażcie ,że jesteście ponad pisowskimi podziałami i wesprzyjcie Jurka i WOŚP 14:13, 10.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Anna 1Anna 1

5 5

"... wesprzyjcie Jurka...", jego Złotego Melona i Mrówkę Całą. 06:32, 13.01.2019


#Kartuzy#Kartuzy

5 8

Zamknij się idioto! 17:45, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do kartuz Do kartuz

2 0

Super p9mysl na licytację woszta brawo wy 10:06, 13.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PisiorPisior

5 11

Precz z lewakami i innymi owsikami ! Lewaki bronią prośnych loch bo myśliwy zabije przy okazji małe dziki ale mordowania nienarodzonych dzieci na życzenie matki żądają !!! MASAKRA !!! 11:41, 13.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZuoZuo

0 0

Idź się leczyć 17:15, 13.01.2019


K-zyK-zy

4 1

Kiedyś na Wielkiej Orkiestrze zawsze śpiewały dwie siostry z Chmielna a teraz co roku Anna Brzeska to już jest chore czy w tych Kartuzach nie można zaprosić kogoś innego i zrobić tego dnia lepszego widowiska??? 13:22, 13.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Donnie BrascoDonnie Brasco

4 7

Granie na ludzkich uczuciach to jak cios poniżej pasa. Sporo ludzi daje się nabrać na trik z wykorzystaniem młodych ładnych dziewczyn, podświadomie myśląc że to im dają pieniądze. Co, może się mylę? To niech owsik spróbuje je zastąpić facetami po pięćdziesiątce, ciekawe ile zbierze? 15:15, 13.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Może trochę mniej...Może trochę mniej...

1 1

ale gdybyś ty zbierał, to pewnie zero. Poza tym na stronach frontowych kobiecych tygodników też pewnie powinni być wyłącznie "faceci po pięćdzisiątce" - ciekawe dlaczego nie ma ??? 18:00, 13.01.2019


zimno mizimno mi

3 1

W sieci można znaleźć ciekawy artykuł pt. Roman Motoła: narodowy dzień dobrowolnego przymusu. Szczerze polecam. 15:46, 13.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

To bardzo podobneTo bardzo podobne

1 2

do coniedzielnej tacy w kościele. Tylko cel datków precyzyjniej określony (no i tylko raz w roku).
Ubierz się ciepło, nie marznij bezsensownie, to i sensownie zaczniesz myśleć ! 18:06, 13.01.2019


Czerwone serduszkoCzerwone serduszko

0 2

noszą tylko przyzwoici ludzie. Pozostali uciekają przed nim jak diabeł przed święconą wodą. 18:12, 13.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Frodo BagginsFrodo Baggins

1 0

Nie odwracaj kota ogonem. 18:18, 13.01.2019


REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone