Zamknij
REKLAMA

Żukowo. Akcja oddawania krwi i konsultacje ze sportowcami i dietetykiem

12:35, 12.03.2019 | M.Dz./info: mat.pras.
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne. fot. archiwum/M. Dzienisz

W najbliższą sobotę 16 marca w godz. 9.00-14.00 w Żukowie będzie można podzielić się życiodajnym płynem, ale nie tylko. Podczas akcji odbędą się spotkania ze sportowcami, wykłady o diecie oraz degustacja sękacza. 

Zbiórka krwi odbędzie się jak zawsze na parkingu CH Byczkowski w Żukowie. Oprócz tej szczytnej akcji przewidziano również atrakcje: zaproszono kluby sportowe z terenu gminy, by uczestnicy przedsięwzięcia mogli porozmawiać o ich działalności, ofercie i podzielić się sportową pasją. Maria Fall-Ławryniuk, dietetyczka i trenerka odchudzania przedstawi prelekcję na temat zdrowego odżywiania, umożliwi degustację koktajli dietetycznych, opowie jak i co jeść, aby lżej i radośniej żyć. Zaprezentuje się także Studio S7 z Banina, firma Olimp, każdy będzie mógł spróbować sękacza, którego pieczenie również odbędzie się podczas akcji. 

Organizatorzy przedsięwzięcia informują wszystkich, którzy chcą oddać krew, aby zgłaszając się, byli zdrowi, wypoczęci, po lekkim posiłku. Nie można palić papierosów ani pić alkoholu - bezpośrednio przed oddaniem krwi i dzień wcześniej. Przed oddaniem krwi należy pić dużo płynów, najlepiej niegazowaną wodę mineralną. Stosowanie się do tych zaleceń pozwoli zmniejszyć ryzyko wystąpienia złego samopoczucia po oddaniu krwi. Osoby, które przebywały wcześniej w nagrzanym pomieszczeniu, ubrały się zbyt ciepło, wykonywały wyczerpujące ćwiczenia fizyczne, długo stały lub zbyt szybko się ruszały również powinny zrezygnować z oddawania krwi.  

(M.Dz./info: mat.pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Twój nickTwój nick

3 0

Bardzo fajna, szczytna akcja. Oby jak najwięcej osób sie w nią włączyło. 15:27, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone