Zamknij
REKLAMA

Przodkowo będzie gospodarzem tegorocznego Powiatowego Turnieju KGW

10:42, 14.03.2019 | M.Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/M. Dzienisz

Już 30 marca gospodynie z gmin powiatu kartuskiego rywalizować będą w Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. Zmagania odbędą się w Przodkowie. Panie będą musiały przyrządzić śledzie marynowane w oleju, zaśpiewać czy przedstawić scenkę kabaretową. 

Gospodynie z gmin: Somonino, Sierakowice, Kartuzy, Przodkowo, Żukowo, Stężyca, Sulęczyno i Chmielno, spotkają się za dwa tygodnie w hali sportowo-widowiskowej w Przodkowie, by walczyć o tytuł Grand Prix Powiatowego Turnieju KGW. Rywalizować będą w pięciu konkurencjach. 

fot. archiwum/M. Dzienisz

Zaprezentują własnoręcznie przyrządzony produkt tradycyjny: śledzie marynowane w oleju. Przedstawią także wykonane przez siebie tablice pn. "1918-2018 My Polacy". Wezmą też udział w pokazie mody - ich zadaniem będzie zaprezentowanie uszytej przez siebie kreacji nawiązującej do hasła "otulona kwiatami". Swoje umiejętności komediowe wykażą w scenkach kabaretowych pn. "Kagiewuszki kandydują - program wyborczy na wesoło", a na koniec zaśpiewają piosenkę "O mojej mamie", której towarzyszyć będzie inscenizacja. 

Turniej odbędzie się w sobotę 30 marca o godz. 10.00 w hali sportowej w Przodkowie. Zwyciężczynie zaprezentują się podczas wojewódzkiego turnieju KGW, który odbędzie się 18 maja w Żukowie.

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone