Zamknij
REKLAMA

W I LO w Kartuzach zaprezentuje się ok. 30 uczelni wyższych

11:49, 18.03.2019 | nadesłane, oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/M. Dzienisz

W piątek 29 marca w godz. 10.00 - 13.30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach, ul. Klasztorna 4, odbędą się XIV Powiatowe Targi ,,Nauka - Praca - Kariera". Uczniowie zyskają możliwość zapoznania się z ofertą szkół wyższych, ale i nie tylko.

Coroczne targi skierowane są do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego. Tego dnia informacją i pomocą przy stoiskach będą służyć przedstawiciele ok. 30 uczelni wyższych, szkół policealnych, Policji, instytucji rynku pracy. Uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertami m.in. Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Będą też ulotki, foldery, pokazy, informacje o możliwości znalezienia pracy.

Takie targi pomóc mają młodzieży w wyborze dalszej ścieżki nauki i kariery.

- Bardzo ważnym krokiem w procesie po­dejmowania decyzji co do wyboru dalszej drogi kariery konieczne jest zdobycie aktualnej, rzetelnej informacji o kierunkach kształcenia i zawodach z profesjonalnych źródeł. Coroczne targi to umożliwiają - podkreśla organizatorka wydarzenia: doradca zawodowy Magdalena Plichta.

(nadesłane, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone