Zamknij
REKLAMA

Pola Nadziei w Kartuzach, Somoninie, Sierakowicach i Sulęczynie. Będą kwestować na rzecz hospicjum

14:20, 22.03.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/M. Dz.

W niedzielę 7 kwietnia w Sulęczynie, Sierakowicach, Somoninie i Kartuzach odbędzie się akcja Pola Nadziei. Towarzyszyć jej będzie zbiórka na rzecz powstającego hospicjum stacjonarnego. W Kartuzach przewidziano atrakcje: bieg na 4,5 km, pokaz bractwa rycerskiego, inaugurację sezonu motocyklowego. 

Od kilku lat wolontariusze z powiatu kartuskiego włączają się w akcję "Pola nadziei", mającą na celu pozyskanie środków na potrzeby Kartuskiego Hospicjum Domowego. Ideą akcji jest nie tylko pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. Symbolem akcji są żonkile, które uosabiają nadzieję, przypominają o ludziach cierpiących.

Tegoroczna kwesta przeznaczona będzie na rzecz powstającego hospicjum stacjonarnego - w niedzielę 7 kwietnia wolontariusze kwestować będą w gminie Sulęczyno, Sierakowice, Somonino, a także w Kartuzach. Dodatkowo w Kartuzach zaplanowano specjalny festyn z atrakcjami dla dzieci, bieg na 4,5 km oraz inaugurację sezonu motocyklowego. W Sierakowicach wystąpi zaś schola parafialna i Młodzieżowa Orkiestra Dęta. 

fot. nadesłane

(aktualiz. 25.03., godz. 11.49)

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

annaaaaaaannaaaaaa

0 0

którędy będzie prowadziła trasa biegu? 08:31, 27.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone