Zamknij
REKLAMA

W Żukowie zagości Festiwal Kultury Białoruskiej

14:44, 05.04.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. Pixabay

W poniedziałek 29 kwietnia do Żukowa zawitają soliści, akrobaci i gimnastycy, a także zespoły z Białorusi. Zaprezentują swoje umiejętności i talenty w ramach Festiwalu Kultury Białoruskiej. 

Od 2009 roku w województwach - zachodniopomorskim, pomorskim i mazowieckim odbywają się koncerty licznych zespołów  z Białorusi, które sprowadza do Polski Igor Jankowski (Białorusin mieszkający na stałe w Polsce). Po przesiedleniu się do Polski postanowił on wbrew częstym głosom krytyki swego państwa, ukazać jego piękną kulturę, która w Polsce niestety jest słabo znana. Idea przerodziła się w sukces. 

W tym roku Festiwal Kultury Białoruskiej zawita także do Żukowa. Rozpocznie się o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Armii Krajowej.

fot. nadesłane

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KrecikKrecik

0 0

Się cieszę, gdyż o kulturze białoruskiej wiem tylko to jedno, co kilkanaście lat temu oświadczył mi pewien sympatyczny Pan; Adam Mickiewicz był Białorusinem, który dla Litwinów pisał po polsku. W logice tego zdania nie ma błędu, co mnie powaliło. Wesołych Świąt!
18:33, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone