Zamknij
REKLAMA

W Sierakowicach trwa 3. festiwal Passio. Zabrzmią wielkopostne pieśni

13:10, 15.04.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
Zdj. ilustracyjne. fot. pixabay

W sobotę w Sierakowicach w kościele pw. św. Jana Chrzciciela rozpoczął się festiwal Passio. We wtorek i środę kolejne koncerty: zabrzmią śpiewy gregoriańskie oraz zapomniane pieśni pasyjne. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Discantus.

- Po raz trzeci w okresie zadumy nad męką i śmiercią Syna Boga, pragniemy zaprosić sierakowicką publiczność do kontemplacji muzyki nawiązującej do tej świętej tematyki - zaprasza stowarzyszenie Discantus z Gowidlina.

W minioną sobotę słuchacze koncertowych prezentacji mieli okazję zagłębić się w treści pokutne i pasyjne noszone przez muzykę: kantora lipskiego – Johanna Sebastiana Bacha (Sławomir Bronk – kontratenor i Maksymilian Święch – klawesyn). Zabrzmi też muzyka średniowieczna, zakorzeniona w śpiewach chorału gregoriańskiego, oraz twórczość kompozytorów doby renesansu (Zespół Wokalny VOX INTENSA). Podczas festiwalowych koncertów nie zabraknie oczywiście muzyki urzekającej swą prostotą. W ramach finału zabrzmią pieśni zaczerpnięte ze „śpiewnika pelplińskiego” Szczepana Kellera z nutowym zapisem ks. Józefa Mazurowskiego (Miłosz Janiak – śpiew, Łukasz Kiełpiński – organy).

Koncerty odbędą się w najbliższy wtorek (kościół pw. św. Jana Chrzciciela) i środę (Drewniany Zabytkowy Kościół) o godz. 19.00. 

fot. Discantus

REKLAMA
(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BnmBnm

0 0

Może bym nawet przyjechał ale szkoda mi nerwów aby przemieszczać się drogą z wiecznym remontem. 08:28, 16.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone