Zamknij
REKLAMA

Weź udział w kajakowej przygodzie! Ruszyły zapisy na Hydroaktywnych

11:44, 07.05.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/M.Dzienisz

Miłośnicy aktywnego wypoczynku i sportowej rywalizacji już niedługo popłyną w zawodach kajakowych Hydroaktywni. Jubileuszowa edycja zawodów będzie pełna atrakcji - odbędą się wyścigi m.in. na 50 km lub 18 km, wyznaczona została specjalna trasa dla niepełnosprawnych uczestników. Po wspólnym wysiłku czeka ognisko i koncert grupy Mietek Blues Band.

Na tę wyjątkową imprezę kajakowa brać i nie tylko co roku czeka z niecierpliwością. Już za miesiąc 8 czerwca każdy chętny będzie mógł dołączyć do Hydroaktywnych - zawodów kajakowych rozgrywanych w Sulęczynie. W tym roku odbędą się po raz dziesiąty, organizatorzy: Kajaki-Słupia, przygotowali ciekawe trasy, którymi popłynąć mogą zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Ważna jest nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. 

Hydroaktywni 2018. fot. archiwum/A.Dz.

Wyścigi i rodzinny spływ na orientację

Przygotowano aż pięć kategorii: OPEN (50 km), CRUISER (18 km - jedynki), PROTOUR (18 km - dwójki), Dla osób z niepełnosprawnościami (4 km) oraz spływ na orientację (ok 5-6 km). 

Kategoria OPEN (50 km) to maraton kajakowy zaliczany do Canoa Cup 2019. Wyścig będzie się odbywał na jednym łącznym etapie wg wyznaczonej trasy na mapie i oznakowania na jeziorze Mausz /boje/ na dystansie 50 km. Start wspólny /jedynki i dwójki/ odbędzie się na jez. Mausz w OW Mausz. Trasa: 50 km, 2,5 okrążenia jeziora, oznakowana z pkt. kontrolnymi i jedną przenoską ok. 20 m. Liczony jest czas każdej osady z dokładnością do 1 sek. Wygrywa osada, która pierwsza pokona cały dystans /uzyska najlepszy czas/. Szczegóły trasy (mapa) zostaną dostarczone zawodnikom w dniu zawodów, podczas rejestracji. Uczestnicy startują w dowolnie dobranych dla siebie kajakach - mogą być własne bądź udostępnione przez organizatora. Zawodnicy kategorii Open zobowiązani są we własnym zakresie ze swoim sprzętem kajakowym dojechać do OW Mausz na czas rejestracji. Odległość z Kajlandi 7 km.

Kategoria CRUISER (18 km) – jedynki. Wyścig będzie się odbywał na jednym łącznym etapie wg wyznaczonej trasy na mapie i oznakowania na jeziorze Mausz /boje/ na dystansie 18 km/ Start wspólny na jez. Mausz w OW Mausz. Trasa: 18 km, jedno okrążenie jeziora, oznakowana z pkt. kontrolnymi i jedną przenoską ok. 20 m. Liczony jest czas każdej osady z dokładnością do 1 sek. Wygrywa osada, która pierwsza pokona cały dystans /uzyska najlepszy czas/. Szczegóły trasy (mapa) zostaną dostarczone zawodnikom w dniu zawodów, podczas rejestracji. Uczestnicy startują w kajakach organizatora.

Kategoria PROTOUR (18 km) – dwójki. Wyścig będzie się odbywał na jednym łącznym etapie wg wyznaczonej trasy na mapie i oznakowania na jeziorze Mausz /boje/ na dystansie 18 km. Start wspólny jez. Mausz na OW Mausz. Trasa: 18 km, jedno okrążenie jeziora, oznakowana z pkt. kontrolnymi i jedną przenoską ok. 20 m. Liczony jest czas każdej osady z dokładnością do 1 sek. Wygrywa osada, która pierwsza pokona cały dystans /uzyska najlepszy czas. Uczestnicy startują w kajakach organizatora.

fot. archiwum/M.Dz.

Kategoria DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI (4 km) – dwójki. Wyścig będzie się odbywał na jednym łącznym etapie wg wyznaczonej trasy na mapie i oznakowania na jeziorze Mausz /boje/ na dystansie 4 km. Start wspólny jez. Mausz na OW Mausz. Trasa: 4 km, wzdłuż półwyspu OW Mausz w dwóch kierunkach, oznakowana z pkt. kontrolnymi. Liczony jest czas każdej osady z dokładnością do 1 sek. Wygrywa osada, która pierwsza pokona cały dystans /uzyska najlepszy czas. Uczestnicy startują w kajakach organizatora.

Rodzinny spływ na orientację /dwójki/: zgłoszone osady losują trasę spływu – oznakowanie na mapie. Na wylosowanej trasie spływu oznaczone są miejsca /pkt. kontrolne na mapie/. Wskazane miejsca należy odszukać i do nich dopłynąć, gdzie będzie przewidziane zadanie do wykonania. Trasa spływu przewidziana jest wokół całego półwyspu Mausz ok. 5-6 km. Warunkiem zaliczenia trasy spływu jest zdobycie wszystkich pkt. kontrolnych i rozwiązanie wylosowanego zadania w określonym limicie czasu. Wygrywa osada, która pokona daną trasę w najlepszym czasie.

Ognisko, koncert i turniej siatkówki

Na miejsce (Kajlandia w Sulęczynie) będzie można przyjechać już w piątek 7 czerwca. Od godz. 16.00 można zakwaterować się na polu namiotowym. Rejestracja zawodników nastąpi od godz. 8.00 w sobotę - w zależności od kategorii: w Kajlandii lub w OW Mausz. Po wysiłku czekają atrakcje, m.in. koncert Mietek Blues Band i ognisko oraz wieczorna potańcówka. O swoich wyprawach opowie Lech Flaczyński - alpinista i podróżnik. Organizatorzy zapewniają posiłek regeneracyjny, zaplanowano zabawy dla dzieci, a następnego dnia tradycyjnie turniej siatkówki plażowej. 

Hydroaktywni 2016. fot. archiwum/M.Dz.

Program Hydroaktywni 2019:

Piątek 07.06.2019

 • Od 16.00 możliwość przyjazdu i zakwaterowania uczestników i gości na polu namiotowym Kajlandia, Rejestracja Zawodników.
 • 21.00 wspólne ognisko

Sobota 08.06.2019

Kategoria Open – Maraton Kajakowy z Serii Canoa Cup:

 • 8.00-8.30 Rejestracja zawodników na OW Mausz (Zawodnicy kategorii Open zobowiązani są we własnym zakresie ze swoim sprzętem kajakowym dojechać do OW Mausz na czas rejestracji. Odległość z Kajlandi 7 km!)
 • 8.30 Odprawa i otwarcie zawodów
 • 9.00 Start wspólny zawodników /50 km/
 • Ok. 14-16.00 zakończenie rywalizacji OW Mausz

Pozostałe kategorie:

 • 8.00 – 10.00 Rejestracja zawodników w Kajlandii
 • 10.00. Odprawa i otwarcie zawodów
 • 10.30 Wspólny wyjazd uczestników do OW Mausz /7 km/ - osoby towarzyszące uczestnikom zawodów proszone są o dojazd na OW Mausz we własnym zakresie.
 • Ok. 11.00 Start wspólny kategorii Cruiser
 • Ok. 11.15 Start wspólny kategorii ProTour
 • Ok. 11.30 Start spływu kategorii Rodzinnej na Orientację
 • Ok. 12.00 Start wspólny kategorii dla osób z niepełnosprawnościami
 • Ok. 13-15.00 zakończenie rywalizacji OW Mausz

Dla wszystkich uczestników

 • Ok. 14-16. 00 Posiłek regeneracyjny OW Mausz – zupa, pieczywo.
 • 12.00 – 15.00:  „Poznajemy uczestników zawodów Hydroaktywni – rozmowy poprowadzi Krzysztof Głombowicz – dziennikarz i konferansjer sportowy; wystawa „Paraolimpijskie historie mistrzów”.
 • 12.00 – 15.00 Zabawy i animacje dla dzieci /Wioska Słowiańska/
 • 16.00-16.30 Wyjazd z OW Mausz na bazę Kajlandia
 • 17.00-19.00 Zabawy dla dzieci, w tym tor przeszkód – „Mały Runmageddon”
 • 17.30 Posiłek i ognisko Kajlandia – kiełbaski, bigos
 • 18.00 – 19.00 – Prelekcja Lecha Flaczyńskiego – alpinista i podróżnik, w swoich wyprawach łączy z powodzeniem dwa żywioły – góry i wodę spływając między innymi samotnie potężnym Jukonem na Alasce.
 • 19.00 Podsumowanie i rozdanie nagród X edycji Hydroaktywni
 • Ok. 20.30 – 22.00 koncert zespołu „Mietek Blues Band”
 • Ok. 22.00 – 2.00 Potańcówka z DJ

Niedziela 09.06.2019

 • 10.00 - 11. 00 Rejestracja uczestników na turniej siatkówki plażowej o puchar Kajlandii
 • 11.00 Rozpoczęcie turnieju siatkówki plażowej
 • Ok. 14.00-15.00 Zakończenie i podsumowanie Hydroaktywni 2019

ZAPISY NA ZAWODY (kliknij) 

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy na www.hydroaktywni.pl oraz mailowo na adres: [email protected] Udział w zawodach należy potwierdzić wpłatą wpisowego w wysokości 60 złotych od osoby. W przypadku kategorii dla osób z niepełnosprawnościami koszt wpisowego 60 zł dotyczy całej osady. 

REGULAMIN (kliknij)

fot. nadesłane

 

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone