Zamknij
REKLAMA

W sobotę Noc Muzeów. Co będzie się działo w pow. kartuskim?

11:41, 14.05.2019 | M.Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/M.Dz.

W najbliższą sobotę wieczorem muzea i nie tylko otworzą swe progi dla zwiedzających. Z okazji Międzynarodowej Nocy Muzeów atrakcje przygotowano także w powiecie kartuskim: w Kartuzach, Żukowie i Przodkowie.

Zwiedzanie ekspozycji za darmo, atrakcje dla dzieci i dla dorosłych, gra terenowa - z tego będzie można skorzystać już w najbliższą sobotę 18 maja podczas Nocy Muzeów. Wydarzenie rozpocznie się późnym popołudniem. 

KARTUZY

Muzeum Kaszubskie w Kartuzach zaprasza do świata historii, odbędzie się także pokaz dronów. Z okazji 100-lecia 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty w Muzeum  odbędzie się pokaz musztry, życia codziennego oraz umundurowania żołnierzy 66. Pułku w wykonaniu SRH FORT. Ponadto Piotr Torłop przedstawi historię tej formacji. Początek - godz. 18.00.

O godz. 19.00 będzie można zobaczyć przekaz live z drona znajdującego się nad Kartuzami (kilka piętnastominutowych przekazów o określonych godzinach 19.30 20.30, 21.45 (warunek: brak deszczu i silnego wiatru). Wyświetlona zostanie też panorama Kartuz z lotu ptaka + minutowy wirtualny przelot nad miastem, który będzie można oglądać na miejscu na okularach 360 Samsung Gear VR. O godz. 22.00 zaplanowano pokaz laserowy. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz zdjęć Michała Czachorowskiego. 

Przez całą Noc w Muzeum odbywać się warsztaty malowania na szkle, pokaz przędzenia na kołowrotku i wrzecionie. Przewidziany jest poczęstunek. Nocne zwiedzanie wystaw stałych i czasowych Muzeum odbędzie się od 18.00 do 1.00 w nocy.

ŻUKOWO

Także w Żukowie odbędzie się Noc Muzeów. Na Placu Mariackim o godz. 20.00 odbędzie się gra miejska pn. "Poszukiwanie norbertańskiego skarbu”- dla każdej drużyny czeka nagroda. W godz. 20.00 - 20.30 zaplanowano zwiedzanie kościoła pw. Św. Jana. O godz. 21.00 w kościele pw. WNMP czeka koncert muzyki dawnej – LA CAMPAGNA w kościele pw. WNMP. Odbędą się także pokazy tańca ognia na Placu Mariackim, warsztaty kaligrafii i malowania na drewnie. Będzie można posmakować klasztornej strawy i ziołowych herbat. W godz. 22.00 - 23.00 zaplanowano zwiedzanie kościoła pw. WNMP. 

PRZODKOWO

Jak co roku Muzeum Pożarnictwa w Przodkowie dostępne będzie dla zwiedzających w godzinach 20.00 - 22.00. W tym czasie każdy chętny bezpłatnie może obejrzeć zgromadzone w nim eksponaty. m.in. sikawki ręczne i konne, motopompy, toporki, czapki, hełmy, alarmowe telefony itp. Niektóre eksponaty pochodzą z czasów pierwszej wojny światowej. Ponadto Muzeum dysponuje starymi wozami strażackimi, czasopismami, ulotkami i innymi pismami związanymi z działaniem straży pożarnej na przestrzeni wielu lat.  

 

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone