Zamknij
REKLAMA

Jak spędzić weekend? Festyny, moto-piknik, drony i koncerty

14:53, 23.05.2019 | M.Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj

Najbliższy weekend obfitować będzie w powiecie kartuskim w różnego rodzaju imprezy. Odbędą się festyny rodzinne z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka, będzie coś dla miłośników motoryzacji i nowych technologii, a także dla melomanów. 

Sporo atrakcji czeka na mieszkańców i turystów w powiecie kartuskim. Frajdę będą mieć zwłaszcza najmłodsi, dla których przewidziano ciekawe wydarzenia. Podpowiadamy, gdzie się wybrać. 

SOBOTA, 25 MAJA

W Kartuzach na Wyspie Łabędziej w Gaju Świętopełka odbędzie się Piknik Wędkarski organizowany przez kartuskie Koło nr 57 PZW. Wziąć w nim udział mogą wszystkie chętne dzieci i młodzież szkolna oraz osoby niepełnosprawne. Zapisy potrwają do godziny 9.00. Dla każdego uczestnika, który złowi rybę czeka nagroda. Dla każdego uczestnika, który nie złowi ryby, czeka nagroda pocieszenia. Oprócz tego odbędą się konkursy, występ kapeli kaszubskiej, na uczestników czeka poczęstunek. 

W Kartuzach na boisku treningowym przy stadionie ruszają Mistrzostwa Polski w wyścigach dronów. W sobotę odbędą się kwalifikacje, rozpoczynają się o godz. 10.00, potrwają do 18.00. Wstęp dla kibiców jest wolny.

W Żukowie od godz. 11.00 odbędzie się Dzień Otwarty nowego Centrum Kultury Spichlerz. Przewidziano atrakcje dla rodzin, warsztaty, pokaz iluzjonisty, występy artystyczne. O godz. 19:00 spektakl Teatru Ziemi Żukowskiej "Grube Ryby", reż. Janusz Stoppa. 

W Borowie w miejscowym kościele o godz. 18.00 odbędzie się II Koncert z cyklu "Muzyka w kaszubskiej Rawennie"pt. "Wdzięczni Matkom". Muzyka pełna rozmaitości od klasyki po muzykę popularną. Wystąpią: Anatolij Kogan - flet (Izrael), Konstanty Wileński - fortepian, kwartet wokalny - Cappella Gedanensis.

NIEDZIELA, 26 MAJA

W Kartuzach o godz. 10.00 drugi dzień Mistrzostw Polski w wyścigach dronów. Na boisku treningowym przy ul. Słonecznej odbędą się finały. 

W Wieżycy - Koszałkowie od godz. 11.00 rusza moto-piknik oraz IV zlot fiata 126p i klasyków. Będzie można nie tylko obejrzeć ciekawe auta, ale zaplanowano też widowiskową próbę ustanowienia rekordu w skoku motocyklem nad maluchami. Podczas imprezy coś dla siebie znajdą też najmłodsi - dla nich przewidziany jest specjalny plac zabaw z różnymi atrakcjami.

Parafia pw. WNMP w Kartuzach organizuje po raz 3. Festyn Parafialny. W tym roku zebrane środki przekazane zostaną na budowę hospicjum stacjonarnego w Kartuzach. W programie festynu występy lokalnych dziecięcych i młodzieżowych zespołów, konkursy i atrakcje dla dzieci, swojski poczęstunek. Początek: godz. 11.50.

W Szymbarku na boisku o godz. 15.00 rusza piknik rodzinny na sportowo. W planie gry i zabawy dla całej rodziny, podwórkowy turniej piłki nożnej, zabawa z animatorami, występy, pokaz strażacki itp. 

W Sulęczynie o godz. 15.30 odbędzie się festyn rodzinny. W programie występy artystyczne, zabawy z animatorem, darmowy dmuchany plac zabaw, konkursy, loteria fantowa, darmowe ciasta, grill, kawa i herbata. Podczas festynu będzie można przekazać plastikowe nakrętki, które zostaną przekazane na leczenie Marioli Sylka ze Zdunowic.

W Sierakowicach z okazji Dnia Matki odbędzie się koncert Trzech Tenorów. Wystąpią Tomasz Furman, Sylwester Targosz-Szalonek, Romuald Spychalski oraz Anna Spychalska. Koncert odbędzie się w Drewnianym Zabytkowym Kościele w Sierakowicach. Początek o godzinie 16:00. Wstęp wolny.

W Kartuzach w Galerii Refektarz o godz. 19.00 wystąpi Chór Kakofonia z okazji 20-lecia swojego istnienia. Dyrygować będzie Małgorzata Kuchtyk, akompaniować Adam Pietrzak. 

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone