Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. Wystawa malarstwa Marcina Zawickiego

12:53, 03.06.2019 | M.D
Skomentuj Galeria Refektarz. fot. archiwum/M.Dz.
REKLAMA

Galeria Refektarz w Kartuzach zaprasza 7 czerwca (piątek) o godz. 19.00 na wernisaż wystawy malarstwa Marcina Zawickiego. 

Marcin Zawicki urodził się w Szczecinie w 1985 roku. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2010 jest asystentem na Wydziale Malarstwa swojej macierzystej uczelni, gdzie w 2015 roku obronił pracę doktorską.

Prof. Piotr Józefowicz o Marcinie Zawickim: 

"Marcin Zawicki jest znakomitym malarzem. Brzmi to dosyć banalnie, tyle że w tym przypadku to najszczersza prawda. Właściwie mógłbym na tym zakończyć swój wywód, ale w obawie przed posądzeniem o pretensjonalność, dopiszę jeszcze kilka zdań. Obnażanie banału jest zresztą jednym ze znaków rozpoznawczych twórczości Marcina. Jego obrazy opowiadają same o sobie. Posługując się realnością, jej się wymykają. Tworzy światy i przestrzenie realne i nierealne jednocześnie. Skojarzenia, wzajemne korelacje, mieszanie narracji, bałagan znaczeniowy ubrane są w przyjazną, mistyczno-estetyczną formę. Spora część pokolenia Marcina marzyła o różdżce, jaką miał Harry Potter. Marcin ma pędzel. I robi z niego niezły użytek."
 
Wystawa czynna w Refektarzu Zespołu Poklasztornego Ojców Kartuzów do dnia 30 czerwca 2019.
 
Galeria otwarta:
wtorek – piątek od godz. 10.00 do 16.00
sobota -  niedziela od 10.00 do 14.00
w poniedziałki nieczynne

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA