Zamknij
REKLAMA

Stężyca. Mobilne planetarium: dzieci odwiedzą m.in. stację kosmiczną

10:26, 13.06.2019 | nadesłane:mat. pras., oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. Robert Kowalewski/Centrum Nauki Kopernik

Już w przyszłym tygodniu uczniowie w Stężycy w jasny dzień zobaczą niebo pełne gwiazd, poznają najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne. Odwiedzą także Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiedzą się, co na niej robią astronauci.

W poniedziałek 17 czerwca i wtorek 18 czerwca w ZKiW w Stężycy gościć będzie Planetobus - mobilne planetarium. Wraz z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik odwiedza w tym roku 60 małych miejscowości w całej Polsce. 

- Mobilne planetarium, podróżujące Planetobusem, to duży namiot z dachem w kształcie kopuły o średnicy 5 metrów. W środku zmieści się 30 – 35 osób. Na półokrągłym „suficie” widzowie będą oglądać pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów z Kopernika - informują organizatorzy. - Jeśli pogoda na to pozwoli, wieczorami organizowane będą także obserwacje nieba z wykorzystaniem lornetek i teleskopów.

fot. Robert Kowalewski/Centrum Nauki Kopernik

Uczestnicy pokazów poznają konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne. Odwiedzą także Międzynarodową Stację Kosmiczną, poznają pracę astronautów

- Wszyscy możemy czasem być astronomami! Ekipa Planetobusa będzie do tego zachęcać, bo astronomia to fascynująca i łatwo dostępna dziedzina nauki. Do obserwacji nieba zbędny jest specjalistyczny sprzęt. Wystarczy w bezchmurny wieczór wybrać się w ciemne miejsce, spojrzeć w górę i skupić wzrok. Pomocne są także specjalne aplikacje na smartfony, ułatwiające identyfikację konkretnych gwiazd i innych obiektów - podkreślają organizatorzy. 

Uczniowie uczestniczący w pokazach mobilnego planetarium otrzymają „Poradnik młodego naukowca”, pełen astronomicznych ciekawostek, informacji o gwiazdach i planetach oraz eksperymentów, które można samodzielnie wykonać w domu.

Szkoły, które chciałyby zamówić bezpłatną wizytę Planetobusa, mogą to zrobić korzystając z tego formularza: http://naukadlaciebie.gov.pl/kategoria/naukobus/#formularz

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Planetobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

(nadesłane:mat. pras., oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

WiedźmaWiedźma

3 2

Super sprawa !! Sama chętnie uczestniczyłabym w takim pokazie. 11:00, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

vbnvbn

1 1

Co z zapłatą za zastępstwa w szkołach w Stężycy? Dostajecie pieniądze? Jak nie to może sąd pomoże? 19:04, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WpadłbymWpadłbym

0 0

ale w łikend, bo w tygodniu słabo z czasem. 09:28, 17.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone