Zamknij
REKLAMA

W Sierakowicach i Ostrzycach odbędzie się Festiwal Kultury Łowieckiej

12:13, 01.07.2019 | M.Dz./info: mat.pras.
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/Magda Dzienisz

Główne wydarzenia w ramach Festiwalu Kultury Łowieckiej Knieja odbędą się w sobotę 13 lipca. Tydzień wcześniej - 4 lipca w Somoninie odbędzie się wystawa zdjęć, a 5 lipca w Sierakowicach - wystawa prac malarskich Krzysztofa Gerbasza i koncert zespołu Klezmoret. 

Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja 2019 rozpocznie się otwarciem wystawy zdjęć w GOK w Somoninie autorstwa Marcina Zawadzkiego - fotografa przyrody. Wernisaż odbędzie się w czwartek 4 lipca o godz. 12.00. 

W piątek 5 lipca w Drewnianym Zabytkowym Kościele w Sierakowicach o godz. 18.00 odbędzie się z kolei wernisaż Krzysztofa Grebasza, na którym zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt prac o tematyce przyrodniczo-łowieckiej wykonanych akwarelami. Zaplanowano także się koncert akordeonisty Pawła Nowaka z grupą Klezmoret, która w swoich muzycznych poszukiwaniach wykorzystuje nie tylko tematy żydowskie, ale także bałkańskie i słowiańskie dodając do nich elementy jazzu, muzyki klasycznej i współczesnej. Wstęp wolny!

SIERAKOWICE

Z kolei 13 lipca odbędzie się na plenerowa część Festiwalu. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 na targowisku przy ul. Piwnej w Sierakowicach, gdzie rozstawi się Ogródek Edukacyjny. Nie zabraknie konkursów dla najmłodszych, pokazów sokolników, rasowych psów myśliwskich i stoisk przyrodniczych. Będzie to też okazja, aby posmakować specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Oficjalne otwarcie konkursowej części Festiwalu odbędzie się o godzinie 11:00 przy Drewnianym Zabytkowym Kościele. Tuż po nim odbędzie się XV Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej oraz przegląd o „Fanfarę Żurawia”. W międzyczasie dla chętnych zaplanowano kurs wabienia jeleni, w planach także V Kaszubski Konkurs Oceny Poroży Jeleni.

O godz. 16.00 odbędzie się Msza Święta Hubertowska pod przewodnictwem Kapelana Myśliwych, Leśników i Rycerzy Diecezji Pelplińskiej- Księdza Andrzeja Kossa ze Śliwic.

OSTRZYCE

Ostrzycka odsłona festiwalu także rusza 13 lipca o godz. 14.00 na scenie na parkingu w centrum miejscowości. Będzie pokazów rasowych psów myśliwskich i atrakcje dla dzieci. Wystąpi Zespół Muzyki Myśliwskiej "Hubertus" ze Sztumu, a także zespół Bliza, Dido, zespół muzyki tanecznej Cristo Dance. Po godz. 22.00 zaplanowano biesiadę z Agnieszką i Piotrem. 

TUTAJ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU.

(M.Dz./info: mat.pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

Wielki POKOT =Wielki POKOT =

0 0

Wielka KULTURA ŁOWIECKA..... Brak pokotu to brak kultury, jo ? 17:18, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Indianin szanującyIndianin szanujący

0 0

wielkiego niedźwiedzia, szedł polować na niego tylko z nożem ostrym jak zęby zwierza oraz z tomahawkiem silnym jak łapy zwierza .... żadnej strzelby nie brał ze sobą. To była właśnie kultura łowiecka w najlepszym wydaniu, bo szanse były wyrównane: siła niedźwiedzia kontra rozum i doświadczenie indianina. Natomiast dwudziestu z dubeltówkami i psią nagonką na jednego zajączka lub sarenkę z "kulturą łowiecką" nic wspólnego nie ma !!! To zwykła rzeźnia. 17:34, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Łowiecka KULTURA Łowiecka KULTURA

0 0

oraz Złodziejski HONOR to pojęcia historyczne. Przeminęły daaaaawno temu. 21:24, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone