Zamknij
REKLAMA

Żukowskie Lato Muzyczne: zabrzmi m.in. Moniuszko, muzyka irlandzka...

13:39, 01.07.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/OKiS Żukowo

Ciekawe koncerty szykują się w tym roku w ramach Żukowskiego Lata Muzycznego. Zabrzmią kompozycje Moniuszki, ale też muzyka irlandzka, będzie także koncert Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana znanych z programu Śpiewające Fortepiany.

Tradycyjnie w lipcowe niedziele nie może zabraknąć koncertów Żukowskiego Lata Muzycznego. Na dziedzińcu przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie zabrzmią w tym roku utwory Moniuszki, będzie muzyka irlandzka i inne ciekawe koncerty. Wszystkie występy zaczynają się o godz. 16.00. Wstęp wolny. 

7 lipca

W 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki na dziedzińcu kościoła w Żukowie zabrzmi muzyka mistrza. Podczas koncertu "Viivat Moniuszko" zaśpiewają: Magdalena Molendowska – sopran, Jadwiga Postrożna – mezzosopran, Łukasz Hajduczenia - baryton, Grażyna Troć – fortepian. W programie m.in. Gdyby rannym słonkiem - Halka, Zbudzić się z ułudnych snów - Hrabina Moniuszki, Aria Basi z „Krakowiaków i Górali” J. Stefaniego, Aria Cześnikowej ze Strasznego Dworu, Aria Doroty z „Krakowiaków i Górali”, Aria Miecznika ze Strasznego Dworu.

12 lipca

Widzowie usłyszą muzykę irlandzką i będą podziwiać irlandzkie tańce w wykonaniu zespołów Duan i Treblers. Zespół Duan posiada wspólny program muzyczno-taneczny z warszawską grupą tańca irlandzkiego Treblers, z której tancerze są medalistami międzynarodowych zawodów tanecznych.

21 lipca

W Żukowie wystąpią Czesław Majewski i Janusz Tylman, znani z programu telewizyjnego Śpiewające Fortepiany. Towarzyszyć im będą soliści. W programie: najpiękniejsze przeboje klasyki musicalu (Skrzypek na dachu, My fair lady), perły polskiej i światowej piosenki.

28 lipca

Z okazji dziesięciolecia festiwalu wystąpią artyści - mieszkańcy gminy Żukowo. 

fot. nadesłane

 

 

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Ładna nazwa.Ładna nazwa.

0 1

Ale bardzo skromne warunki jak na taką imprezę. Tam pasuje spektakl 'Skąpiec". 11:01, 02.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kawa764764Kawa764764

0 0

Co niedzielę, to napewno 12 lipca..? 18:12, 06.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone