Zamknij
REKLAMA

Festiwal Nalewki w Muzeum Kaszubskim. Można zgłaszać udział

10:10, 02.07.2019 | M.Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj

W Muzeum Kaszubskim w Kartuzach po raz kolejny odbędzie się Festiwal Nalewki Kaszubskiej. Przewidziano konkurs nalewek w dwóch kategoriach: najbardziej wykwintna nalewka oraz opakowanie nalewki i sposób jej prezentacji. Wręczone zostanie też Grand Prix. Wydarzenie już w sobotę 13 lipca.

Sporo atrakcji, nie tylko smakowych, czeka na wszystkich, którzy wybiorą się na Festiwal Nalewki organizowany przez Muzeum Kaszubskie w Kartuzach. Będą koncerty, pokazy rękodzieła, wystawa rzeźb i na koniec degustacja zgłoszonych na konkurs nalewek. 

Do konkursu, który w tym roku będzie miał nieco inną formułę, zgłosić może się każdy mieszkaniec Kaszub, który pasjonuje się wytwarzaniem nalewek. 

- Festiwal jest przedsięwzięciem promocyjno-edukacyjnym, nawiązującym do kaszubskich tradycji produkowania nalewek, mającym na celu promocję kaszubskich nalewek domowych, propagowanie najlepszych receptur na bazie których powstają te trunki, a także nagradzanie twórców najlepszych nalewek - informuje Muzeum Kaszubskie. 

fot. archiwum/Magda Dzienisz

Jurorzy wezmą pod uwagę wygląd (kolor, klarowność), aromat (zapach i bukiet), wrażenie ogólne (równowaga, aromat, bukiet przy smakowaniu, smak, finisz – rozwój nalewki po przełknięciu). Nagroda wręczona zostanie w dwóch kategoriach, przewidziano też Grand Prix festiwalu.

- W tym roku komisja oceni najbardziej wykwintną nalewkę kaszubską, druga nagroda wręczona zostanie autorowi najlepszego opakowania nalewki i sposobu jej prezentacji. Będzie też specjalna nagroda Grand Prix – czyli nalewka najlepsza z najlepszych w obu kategoriach - informuje Barbara Kąkol, dyrektor Muzeum Kaszubskiego.

Do konkursu zgłaszać można wyłącznie nalewki domowej produkcji, przygotowywane na własny użytek, na bazie alkoholu, które niedostępne są w sprzedaży, z wyjątkiem sprzedaży na targach i festiwalach regionalnych. Uczestnicy zobowiązani są do dostarczenia jednej próbki o pojemności nie mniejszej niż 0,2 l dla każdej zgłoszonej do konkursu nalewki. Ilość nalewek zgłoszonych do konkursu jest dowolna.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić kartę zgłoszeniową (kliknij tutaj). W przypadku zgłaszania większej liczby nalewek, do każdej z nich należy dołączyć osobną kartę zgłoszenia. Karty zgłoszeniowe można składać osobiście w siedzibie Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, ul. Kościerska 1 83-300 Kartuzy, lub przesyłać na adres e-mail: [email protected] do 12 lipca. W konkursie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. 

Nalewki przyjmowane są do konkursu w dniu 12 lipca 2019 roku w godzinach 9.00 -17.00 oraz w dniu 13 lipca od godziny 9.00 do godziny 12.00 w siedzibie Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach.

fot. nadesłane

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

Zdzisek Zdzisek

4 0

Zgłaszam swoją kandydaturę w roli jurora ,obiecuję dołożyć wszelkich starań w degustacji zacnych trunków oraz ,to że wytrwam do końca degustacji.
Pozdrawiam smakosz trunków wszelakich Zdzisek Bruk🍺🥂🍾🍷🍸🍹 11:14, 02.07.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

d/wd/w

2 0

Zatwierdzam- kandydatura przyjęta,proszę być ogolony i czysty oraz przynieść ze sobą leżak. 13:04, 02.07.2019


Zdzisek Zdzisek

2 0

Cieszę się że moja kandydatura na stanowisko Żuryi zostala pozytywnie rozpatrzona, bo już zacząłem się lekko denerwować, a wiadomo jak człowiek się zdenerwuje ,to musi się napic ,znaczy się nie napić tylko podegustować
Na zdenerwowanie najlepszy jest alkohol,gdyż on zabija komorki nerwowe .🤤 15:01, 02.07.2019


Super fucha czeka ..Super fucha czeka ..

2 0

Pomorskie Zakłady Monopolowe poszukują testerów na pełny etat. Cały dzień będziesz ćmukał sobie napoje powyżej 220 V i jeszcze ci za to będą płacić. To wyśniona robota dla ciebie. 17:29, 02.07.2019


Na zdenerwowanieNa zdenerwowanie

0 0

lepsze jest Relanium, bo już po jednym naparstku tego trunku będziesz spokojniutki jak śpiący bobasek. Żonglowanie ciężkimi flaszkami będzie zbędne. 17:16, 02.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

i tak wygra koleżanki tak wygra koleżank

0 1

koncepcja konkursu jest fajna ale to co się odstawia w jury to masakra. *%#)!& po 3 kubeczkach nalewki wiec uczciwie to się nie odbywa.
I tak zawsze wygrywa ktoś po znajomości bo nie da sie zweryfikować smaku chlejąc przez cały konkurs... 10:55, 03.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone