Zamknij
REKLAMA

Dni Powiatu Kartuskiego. Zagrają: Lady Pank, Maleńczuk, Strachy na Lachy

07:26, 06.07.2019 | Artykuł sponsorowany
fot.archiwum/W.Drewka

Już 13 i 14 lipca odbędą się coroczne Dni Powiatu Kartuskiego organizowane przez Starostwo Powiatowe. Gwiazdami imprezy, która odbędzie się na Rynku w Kartuzach, będą Lady Pank i Maciej Maleńczuk. Oprócz tego zagrają też Strachy na Lachy oraz Żuki.  

Po raz szesnasty odbędą się Dni Powiatu Kartuskiego - na imprezie co roku występują uznani i popularni polscy artyści. Nie inaczej będzie w tym roku. Pierwszego dnia (13 lipca) zagrają Żuki oraz Maciej Maleńczuk. Drugiego dnia imprezy (14 lipca) wystąpią Strachy na Lachy i Lady Pank.

Żuki to polski trybutowy zespół muzyczny wywodzący się z Bydgoszczy. W trakcie swojej kariery muzycznej zespół skupił się praktycznie wyłącznie na wykonywaniu utworów grupy The Beatles. Gra także przeboje takich wykonawców jak Led Zeppelin, Krzysztof Klenczon, Czerwone Gitary, czy Free.

Maciej Maleńczuk – polski wokalista i gitarzysta rockowy, poeta, a także osobowość telewizyjna. We wczesnej fazie swojej twórczości określany mianem „barda Krakowa”. Uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych.

Strachy na Lachy to zespół utworzony przez muzyków Pidżamy Porno Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego i Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza. Formacja powstała w 2002 r. Ich utwory oscylują wokół rocka, punku, ska i folk-rocka. Na swoim koncie mają pięć złotych płyt i jedną platynową. 

Lady Pank polski zespół muzyczny założony w 1981 roku we Wrocławiu przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Zespół wydał ponad 20 płyt i dziesiątki przebojów. 

Podczas Dni Powiatu Kartuskiego odbędzie się także wręczenie Pereł Kaszub - nagrody Starosty Kartuskiego. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone