Zamknij
REKLAMA

Jak spędzić weekend? Mnóstwo koncertów, nalewki i Knieja

13:58, 11.07.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum redakcji

Koncerty znanych wykonawców polskiej sceny, akordeonowe brzmienia, muzyka klasyczna, irlandzka, biesiadna, a do tego kaszubskie nalewki czy przyrodnicze ciekawostki - takie atrakcje przewidziano w najbliższy weekend w powiecie kartuskim. Sprawdź, gdzie się wybrać!

PIĄTEK, 12 LIPCA

W Kartuzach w Centrum Informacji Turystycznej o godz. 11.00 ruszają Letnie Spotkania Kaszubskie. Na odwiedzających czekać będą panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Mirachowa i Kolonii, które sprzedawać będą lokalne specjały. Oprócz tego zaplanowano warsztaty rękodzieła, a każdy chętny będzie mógł własnoręcznie stworzyć własną pamiątkę z Kaszub. 

W Ostrzycach o godz. 17.30 na scenie na miejscowym parkingu odbędzie się Przegląd Zespołów Weselnych. Zwycięską kapelę w głosowaniu sms-owym wybiera sama publiczność - wydarzenie transmitowane jest na antenie Radia Kaszebe.

SOBOTA, 13 LIPCA

W Sierakowicach i Ostrzycach odbędzie się Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 na targowisku przy ul. Piwnej w Sierakowicach, gdzie rozstawi się Ogródek Edukacyjny. Nie zabraknie konkursów dla najmłodszych, pokazów sokolników, rasowych psów myśliwskich i stoisk przyrodniczych. Będzie m.in. XV Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej oraz przegląd o „Fanfarę Żurawia” oraz  Msza Święta Hubertowska. W Ostrzycach festiwal ruszy o godz. 14.00 na scenie na parkingu w centrum miejscowości.Wystąpi Zespół Muzyki Myśliwskiej "Hubertus" ze Sztumu, a także zespół Bliza, Dido, zespół muzyki tanecznej Cristo Dance.

W Muzeum Kaszubskim w Kartuzach o godz. 12.00 rusza Festiwal Nalewki Kaszubskiej. Przewidziano konkurs nalewek w dwóch kategoriach: najbardziej wykwintna nalewka oraz opakowanie nalewki i sposób jej prezentacji. Wręczone zostanie też Grand Prix. Podczas wydarzenia wystąpi m.in. Mateusz Pawelczyk, będzie można podziwiać rzeźby Ireny Brzeskiej, wziąć udział w przeróżnych warsztatach.

Na Rynku w Kartuzach o godz. 18.00 rozpoczną się Dni Powiatu Kartuskiego. Wystąpi zespół Żuki, odbędzie się też wręczenie Pereł Kaszub. Wieczorem zaśpiewa Maciej Maleńczuk. 

W Sierakowicach w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela o godz. 19.00 koncert w ramach 9. Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej - wystąpi chór mieszany Sicut Avis ze Starogardu Gdańskiego pod przewodnictwem Łukasza Kiełpińskiego oraz Ewa Kiełpińska (mezzosopran).

NIEDZIELA, 14 LIPCA

W Goręczynie w kościele Trójcy Świętej i Wszystkich Świętych o godz. 15.00 odbędzie się koncert pn. Mistrzowskie Sacrum. Wystąpią: Tatiana Szczepankiewicz (sopran) i Gedymin Grubba (organy).

W Żukowie kolejny koncert w ramach Żukowskiego Lata Muzycznego. O godz. 16.00 na dziedzińcu kościoła pw. WNMP widzowie usłyszą muzykę irlandzką i będą podziwiać irlandzkie tańce w wykonaniu zespołów Duan i Treblers. 

W Sulęczynie w miejscowym kościele o godz. 19.00 rozpocznie się XVII Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy. Wystąpi Caio Rodriguez oraz Cuarteo Re!Tango z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. 

W Kartuzach na Rynku o godz. 19.30 wystąpią Strachy na Lachy i Lady Pank - koncerty odbędą się w ramach Dni Powiatu Kartuskiego. 

REKLAMA
(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MyśliwyMyśliwy

1 6

Knieja rządzi! 19:27, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaggyMaggy

1 1

Dziękujemy naszym Włodarzom za wszystkie wspaniałe imprezy tego lata na Kaszubach!!! Dobra i cenna Wasza robota bo dla kultury ,a i region sławiony. 00:34, 15.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone