Zamknij
REKLAMA

Dożynki gm. Stężyca z konkursem na najlepszy regionalny produkt. Trwają zgłoszenia!

12:23, 07.08.2019 | M.D
Skomentuj Zdj. ilustracyjne. fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

W czwartek 15 sierpnia w Wygodzie Łączyńskiej odbędą się dożynki gminy Stężyca. Imprezie towarzyszyć będzie konkurs na Najlepszy Regionalny Produkt Dożynkowy. Uczestnicy mogą zgłaszać potrawy, przetwory, produkty zbożowe, wyroby cukiernicze, a także napoje.

Stowarzyszenie Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej zaprasza wszystkich, którzy kochają gotować do udziału w kulinarnym konkursie. Będzie to już ósma edycja konkursu na Najlepszy Regionalny Produkt Dożynkowy. 

- Jego celem jest identyfikacja i promocja produktów regionalnych charakterystycznych dla Kaszub w okresie letnio-jesiennym oraz promowanie wykorzystania lokalnych surowców żywnościowych - informuje Maria Birr, szefowa "Kaszubianek". 

W ramach konkursu uczestnicy mogą zgłosić produkt (potrawa, przetwory, napoje, dania) w wybranej kategorii: produkty regionalne pochodzenia zwierzęcego (produkty i przetwory mięsne); produkty regionalne pochodzenia roślinnego (przetwory owocowe; przetwory warzywne; produkty zbożowe; wyroby cukiernicze); regionalne potrawy rybne; napoje regionalne.

fot. LGR Kaszuby

Rozstrzygnięcie nastąpi podczas dożynek gminy Stężyca, które odbędą się w Wygodzie Łączyńskiej 15 sierpnia. Produkty powinny być dostarczone na miejsce do godz. 13.00. Zgłoszenia trwają do 13 sierpnia, do wygrania są nagrody pieniężne. Dania oceni komisja konkursowa, która weźmie pod uwagę: związek produktu z regionem i jego tradycjami, skład produktu i pochodzenie surowców niezbędnych do przygotowania produktu, walory smakowe, estetykę i sposób prezentacji potrawy.

W ubiegłym roku do konkursu zgłoszono 22 potrawy, w tym napoje regionalne. W poszczególnych kategoriach zwyciężyły: gołąbki w sosie pomidorowym,  zupa kartoflana, lin w sosie koperkowym, nalewka aroniowo-czeremchowa.

Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Zdzisek Zdzisek

2 0

Najlepszy produkt regionalny jakiego Kaszuby nie widziały to jest napój który ja produkuje w piwnicy, ale nie wezmę udziału w waszym konkursie ,bo bym jeszcze wygrał wczasy na koszt podatników. Kto skosztuje mojego napoju odrazu jest radość w nim . 17:21, 07.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA