Zamknij
REKLAMA

Jak spędzić długi sierpniowy weekend w powiecie kartuskim?

14:08, 14.08.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum

Przed nami długi sierpniowy weekend. W powiecie kartuskim odbędzie się sporo imprez, festynów, koncertów: będą dożynki, Mistrzostwa Polski w Zażywaniu Tabaki czy Noc pod Gwiazdami. Sprawdź, gdzie się wybrać!

CZWARTEK, 15 SIERPNIA

W Wygodzie Łączyńskiej odbędą się dożynki gm. Stężyca. Uroczystość rozpocznie się mszą w miejscowym kościele. W planie m.in. uhonorowanie producentów rolnych, konkurs na wieniec, turniej sołectw oraz występ kabaretu K2. Dożynkom gminnym towarzyszy też konkurs na najlepszy regionalny produkt.

W Żukowie od godz. 15.00 trwać będzie druga edycja Jarmarku Norbertańskiego. Impreza jest połączona z odpustem wniebowzięcia NMP w Żukowie. Koncerty, słodki poczęstunek, kino plenerowe - to tylko część atrakcji.

W Kartuzach na Rynku o godz. 17.00 rozpocznie się koncert muzyki chrześcijańskiej gospel w wykonaniu Johna Tillery i Living Sacrifice. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu "Muzyka Świata". 

W Hopowie w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00 rozpocznie się koncert pn. Kameralny Vivaldi. Wystąpią: Alexey Balashow (obój), Gedymin Grubba (organy).

W Kartuzach w kościele pw.WNMP, o godz. 19.00 odbędzie się Koncert Maryjny w ramach XXXVII Kartuskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpią: Mariola Brzoska (organy), Klaudia Romek (sopran), Ewa Hermann (skrzypce), Zuzanna Fedorowicz (harfa). 

PIĄTEK, 16 SIERPNIA

W Sierakowicach o godz. 18.00 rozpocznie się Noc pod Gwiazdami. Wystąpią: Kasia Kowalska, Ania Karwan, TABU i The Mind Seekers. Poza tym odbędzie się Eksplozja Kolorów, przygotowano urodzinowy tort Banku Spółdzielczego i związane z jubileuszem atrakcje- konkursy z licznymi nagrodami.

SOBOTA, 17 SIERPNIA

W Sulęczynie nadarzy się okazja, by dołączyć do bazy dawców szpiku. Dzień Dawcy Szpiku trwać będzie od godz. 9.00 do 17.00 w Przystani Kajakowej Kajlandia. Na swojego genetycznego bliźniaka czeka m.in. mała Agatka, która zachorowała na raka. Z myślą o niej organizowane jest to przedsięwzięcie. 

W Sulęczynie o godz. 9.00 odbędzie się Terenowy Turniej Łuczniczy o Puchar Wójta Gminy Sulęczyno. Trasa przebiegać będzie wzdłuż rzeki Słupi. Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Myślistwa Łuczniczego – PBA Oddział Pomorze, Stowarzyszenie Łuczników Pomorza SŁuP. O godz. 17.00 przewidziano wręczenie pucharów, medali, dyplomów, zakończenie turnieju łuczniczego i biesiadę przy ognisku.

W Sulęczynie odbędzie się festyn gminny połączony z zawodami sportowo-pożarniczymi. Rywalizować będą drużyny z OSP Kistowo, Sulęczyno i Mściszewice. Początek: godz. 15.30.

W Staniszewie o godz. 16.00 rozpocznie się Festyn Sołecki pn. Rodzina, zabawa i humor. Zagra Kaszubska Orkiestra Szutenberg Bend. Będzie grill, dużo atrakcji dla dzieci, konkursy dla wszystkich oraz turniej szachowy.

W Kartuzach na Rynku kolejny koncert z cyklu Muzyka Świata. Zespół Gang Szeryfa wykona najlepsze przeboje polskie i światowe. Start: godz. 17.00.

NIEDZIELA, 18 SIERPNIA

W Chmielnie odbędą się Mistrzostwa Polski w Zażywaniu Tabaki. Imprezie towarzyszyć będzie bicie rekordu w jednoczesnym zażywaniu tabaki (godz. 16.00). Wyświetlony zostanie film "Tabaka", na scenie wystąpi Jacek Dymek - polski Elvis Presley, Kabaret Paka z Jeleniej Góry oraz Mariusz Kalaga. Wydarzenie poprzedzą gminne dożynki, które rozpoczną się mszą świętą o godz. 11.00. 

W Borczu odbędą się dożynki gminy Somonino. Rozpoczną się mszą dziękczynną polową, a o godz. 15.00 nastąpi powitanie mieszkańców i wręczenie władzom gminy bochna dożynkowego. Wystąpi m.in. orkiestra dęta OSP w Kartuzach, "Mali Hopowianie", zespół Dido, zespół Maks Band. Będą atrakcje dla dzieci i dożynkowe konkursy. 

W Kartuzach na Rynku o godz. 17.00 koncert piosenek francuskich z cyklu Muzyka Świata. Znane utwory wykona zespół Francais. 

W Żukowie w kościele pw. Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 odbędzie się koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpi Stanisław Surin (Słowacja) - organy.

REKLAMA
(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LFMKLFMK

1 3

Sierakowice, sobota, godz.19:00, drewniany zabytkowy kościół.
Koncert w ramach LETNIEGO FESTIWALU MUZYKI KAMERALNEJ.

wykonawczynie - studentki śpiewu solowego Akademii Muzycznej w Poznaniu, z klady dr Marzeny Michałowskiej. 10:12, 15.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone