Zamknij
REKLAMA

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wystąpi w Żukowie!

13:27, 19.08.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/W.D.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych wystąpi we wrześniu w Żukowie. Szykuje się wspaniałe widowisko!

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" powstał w 1953 roku. Założycielem "Śląska" i jego dyrektorem artystycznym był profesor Stanisław Hadyna - syn śląskiego nauczyciela muzyki i znanego zbieracza pieśni ludowych. Pierwszy występ "Śląska" w Warszawie jesienią 1954 stał się rewelacją dla całego kraju, a potem dla całego świata.

Ambicją Zespołu jest prezentowanie wielowiekowego folkloru śląskiego, który mimo występowania na olbrzymim zróżnicowanym terenie - zachowuje swoiste, jemu tylko właściwe oblicze. Składają się na to charakterystyczne rytmy, zwroty, melodyczne tematy i teksty poszczególnych pieśni. Ponadto jedna z najcenniejszych wartości śląskiego folkloru jest zdolność przetwarzania wszystkiego na własny oryginalny sposób.

"Śląsk" odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach. Zespół dał ponad 7 tysięcy koncertów dla około 25 milionów widzów. Jego ponad stuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet i orkiestrę. Obecnie w repertuarze Zespołu znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych - od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez wielce efektowne koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej. Za swoją działalność Zespół "Śląska" był wielokrotnie nagradzany.

W niedzielę 15 września ten jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych wystąpi w hali sportowo-widowiskowej w Żukowie. Bilety w cenie 30 (ulgowe) lub 60 zł do nabycia w OKiS w Żukowie. 

fot. nadesłane

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

HelloHello

1 0

Atrakcja roku? 20:39, 19.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z kaszubz kaszub

1 0

na tym poziomie zespoły nie często goszczą w naszych rejonach więc fajnie. Wiele osób na pewno się ucieszy. 21:53, 20.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z kaszubz kaszub

0 0

...acz kolwiek Mazowsze swego czasu (fakt że w okrojonym składzie) grało w Żukowie za darmo 21:55, 20.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do z kaszubDo z kaszub

1 0

Kolego coś z pamięcią.
Mazowsze było dwa razy.
Pierwszy raz w kościele pw. WNMP w koncercie kolęd, więc trudno tańczyć e kościele.
Drugi raz w pełnym składzie w tej samech hali gdzie nie było nikogo z obecnych włodarzy. 00:15, 05.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone