Zamknij
REKLAMA

Wkrótce otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki. Organizują specjalny marsz

11:06, 12.11.2019 | M.Dzienisz/info: mat.pras.
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/Magda Dzienisz

W najbliższą sobotę 16 listopada otwarta zostanie baza rodzin Szlachetnej Paczki. Od tego dnia będzie można wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę. Dzień później ulicami Kartuz przejdzie marsz promujący tę akcję. 

Ulicami wielu miast w Polsce w najbliższy weekend przejdzie Marsz Szlachetnej Paczki. Ma on rozpropagować całe przedsięwzięcie i zachęcić do włączenia się w pomoc mieszkańcom. Oprócz tego wydarzenie ma na celu promowanie Akademii Przyszłości - siostrzanego projektu Szlachetnej Paczki. W Akademii wolontariusze walczą zmianę w życiu dzieci, które w siebie nie wierzą, mają trudności w szkole, które często pochodzą z biednych rodzin.

Uczestnicy marszu spotkają się o godz. 13.00 przed Urzędem Miejskim w Kartuzach. 

- W tym roku w powiecie kartuskim działają dwa rejony Szlachetnej Paczki (Rejon Kartuzy oraz Rejon Gmina Sierakowice), a także dwa kolegia Akademii Przyszłości (przy SP nr 1 w Kartuzach oraz przy SP nr 5 w Kartuzach) - informuje Piotr Chistowski, lider Rejonu Kartuzy.

Rodziny czekają na wsparcie

Dzień wcześniej, 16 listopada, otwarta zostanie baza rodzin - strona internetowa z anonimowymi opisami rodzin oraz listą prezentów, których potrzebują. Przez następne trzy tygodnie każdy będzie miał możliwość zostania darczyńcą - paczki nie trzeba robić indywidualnie, można ją zorganizować wraz ze znajomymi, kolegami z pracy, czy rodziną. 

- Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Szukamy ludzi, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Pomagamy innym, bo sami chcielibyśmy, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda - tłumaczą organizatorzy.

Aby wybrać rodzinę, należy wejść na stronę: szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny. Pierwszym krokiem będzie wybór okolicy, w której chcesz pomagać. Należy zapoznać się z opisami rodzin na stronie i wybrać tę, której chce się pomóc. Przede wszystkim trzeba upewnić się, że spełni się wszystkie trzy podstawowe potrzeby rodziny. Ważny jest też kontakt z wolontariuszem wybranej rodziny - on odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości i skontaktuje się po wyborze rodziny. Paczki należy dostarczyć W czasie Weekendu Cudów (7 i 8 grudnia 2019 roku) do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. Przekazane zostaną wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie. Wolontariusz poinformują darczyńców o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekażą jej podziękowanie.

Paczka dla 17 tys. rodzin

Jak informują organizatorzy, tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do blisko 17 tys. rodzin w całej Polsce, a wartość pomocy materialnej przygotowanej przez darczyńców, którą podczas tzw. „Weekendu Cudów”, przekazali potrzebującym wolontariusze, przekroczyła 47 mln zł.  

Z kolei przez cały rok szkolny 2018/2019 w programie Akademii Przyszłości uczestniczyło ok. 2 tys. dzieci. Każde z nich raz w tygodniu spotykało się na indywidualnych zajęciach ze swoim osobistym tutorem-wolontariuszem, ucząc się nowych rzeczy, poznając swoje mocne strony i przełamując ograniczenia. 

Więcej na: www.szlachetnapaczka.pl.

REKLAMA
(M.Dzienisz/info: mat.pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone